1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UBP'DE ÖRP RAHATSIZLIĞI
UBPDE ÖRP RAHATSIZLIĞI

UBP'DE ÖRP RAHATSIZLIĞI

İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu: “ÖRP’nin UBP’ye geçmesine her platformda karşı çıkıyorum” Özelleştirme Yasa Tasarısı’nın mecliste nisap sorununa takılmasının ardından apar topar Ankara’ya uçan UBP Genel Başkanı

A+A-

 

 

İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu:

“ÖRP’nin UBP’ye geçmesine her  platformda karşı çıkıyorum”

 

Özelleştirme Yasa Tasarısı’nın mecliste nisap sorununa takılmasının ardından apar topar Ankara’ya uçan UBP Genel Başkanı Başbakan İrsen Küçük’ün Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’la iç siyasetteki gelişmeleri ele aldıkları konuşulurken UBP içindeki ÖRP rahatsızlığı da devam ediyor. ÖRP’nin kapatılarak UBP’ye geçeceğine ilişkin iddialar ortaya atılırken bu konuya partideki en muhalif ismin UBP İskele Milletvekili ve İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu olduğu söyleniyor.

Çavuşoğlu önceki günkü UBP meclis grubu toplantısında ÖRP’nin UBP’ye geçme ihtimali konusunun görüşüldüğünü doğrulamazken ÖRP’nin UBP’ye katılımına her platformda karşı çıktığını ifade etti. UBP’de resmi olarak böyle bir konunun henüz görüşülmediğine işaret eden Çavuşoğlu kendisi ile ilgili ortaya birçok iddia atıldığını sözlerine ekledi.

Kendisinin dün Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Elçiliği'ne gittiği ve Halil İbrahim Akça ile iç politikayı konuştuğuna ilişkin iddiaları da yanıtlayan Çavuşoğlu “Böyle saçmalık mı olur. Koalisyonu, ya da ÖRP konusunu görüşme yeri elçilik midir Allah aşkına” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1282 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler