1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UBP'de maaş krizi...
UBPde maaş krizi...

UBP'de maaş krizi...

UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu ile ilgili UBP içerisinde ciddi rahatsızlıklar oluştu. Son dönemlerde aşırı ‘talepleri’ nedeniyle partide huzursuzluğun oluştuğu kulislerden gelen bilgiler arasında. Dün Meclis’te yaşanan ‘nis

A+A-

 

 

UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu ile ilgili UBP içerisinde ciddi rahatsızlıklar oluştu. Son dönemlerde aşırı ‘talepleri’ nedeniyle partide huzursuzluğun oluştuğu kulislerden gelen bilgiler arasında. Dün Meclis’te yaşanan ‘nisap’ krizinin ardında da Hasipoğlu’nun bulunduğu söylenirken, partiden de ‘Genel Sekreterlik’ için 6 bin TL civarında maaş talebinde bulunduğu iddiaları konuşuluyor.


Bakan’ın avukat oğlu ve davalar…

Çalışma Bakanı Şerife Ünverdi’nin avukat oğlu, hukuk camiasında bu sıralar en çok konuşulan isim…

Hukuk çevrelerine göre, Sosyal Sigorta Dairesi başta olmak üzere İhtiyat Sandığı Dairesi’nin davalarının Bakan Ünverdi’nin oğluna verildiği konuşuluyor.

Bu iddiaları ortaya koyanlar, daha önce bu davalardan alan avukatların ekarte edildiğini de ifade ederken, davaların tek bir elde toplandığı iddiasını da ortaya koydu.

 


Vekillerin kavgası!..

Her hafta ya her 15 günde yapılan Meclis’in yurt dışı ‘gezileri’ ve ‘temasları’ UBP’de yeni bir kavga konusunu da gündeme getirdi.

UBP’li vekiller, yurt dışı gezileri için birbirleriyle adeta kavga ediyormuş. ‘Ben gideyim, o gitsin’ tartışmalarının yaşandığı Meclis kulislerinde sıkça konuşuluyor.


Avukatların seçim heyecanı...

Bugünlerde avukatlar arasında hukuki meselelerden fazla baro seçimleri konuşuluyor. 19 Ocak'ta Girne Mahalli Barosu seçiminde Buğra Akter, Girneli avukatların büyük çoğunluğunun oyunu alarak başkanlığa yeniden seçilmişti. 9 Şubat'ta bu kez Lefkoşalı avukatlar sandık başındaydı. Büyük çekişmenin yaşandığı seçimi Gökhan Asafoğlu kazanarak yeni Lefkoşa Baro Başkanı oldu. 22 Şubat'ta Barolar Birliği’nin seçimi Hidden Garden'da gerçekleştirilecek.

Avukatlar arasında yapılan kulislerde şu anki başkan Hasan Sözmener’in aday olması beklenirken, Ünver Bedevi'nin de adaylık için başvurduğu ve iki aday arasında çekişmeli bir seçimin gerçekleşeceği belirtiliyor.

 


Protokoller ve elçiler aracılığı ile balık avlamak istemiyoruz

“Bizim aramızda kendi sorunlarımıza çözüm olabilecek fikirleri taşıyan insanlarımız varken, doyumsuzluğumuz ve arayışımız hiç bitmeksizin dışarıdan medet umarak, elçilerle, dıştan gelen görüşlerle içinden çıkılmaz olduğunu düşündüğümüz durumumuzu, daha da karmaşık hale getiriyor çözümsüzlüğü ve dertleri biraz daha zorlaştırıyoruz.
Bunu yaparken hem hepimiz aç, susuz, eğitimsiz, umutsuz kalıyoruz, hem de çaresizliğimiz bizi yoruyor ve daha fazla çaba göstermek için hiç enerjimizin kalmadığına inanıyoruz.”

 

ÇİĞDEM DÜRÜST

 


Çözüm, umutlar, umutsuzluklar

 

“Şimdilerde BM,  yeni bir oyunla yeniden bir ‘perde’ açma çalışmaları içinde. Bunun adı da kondu. “Uluslararası Konferans” veya “Çok Taraflı Konferans”.

“Uluslararası” derken ne kestediliyor ? “Çok taraflı” derken ne kastediliyor pek belli değil. Ama emin olun her ikisinde de kesinlikle yer alacak olanlar arasında Kıbrıs Rum, Kıbrıs Türk taraflarının yanısıra, Türkiye, Yunanistan, İngiltere var. Bunlara ek olarak, ABD’nin de konuya iyice ve resmen bulaşmasına bizim cephede karşı çıkan olmayacak. Ama Rumların, bu konferansta örneğin Rusya, örneğin Fransa’yı da görmek isteyeceklerine kesin gözle bakabilirsiniz.

‘Uluslarası’ ve ‘Çok taraflı’ konferans sonucunda ne olur ?

Bu soruya düzgün bir cevap verecek birisi var mı dünyada ?

60’lı yıllardan bu yana havanda su dövülmekten başka bir şey yapılmadığını çok iyi bilen buralardakilerde hiç yok.”

 

ERDİNÇ GÜNDÜZ

 

 


 

Yeni Moda “KKTC’yi tanıtacağız”

 

"KKTC'yi tanıtacağız" ülkemizde yeni moda olmalı herhalde...

Baksanıza, ağzı olan konuşuyor misali...

Yaya ya Şa şa şa edalarıyla birbiri sıra geliyor açıklamalar.

Devleti sonsuza kadar yaşatacağız ve tanıtacağız diye tekrar halkın karşısına çıktılar...

Otuz sene aldattık, kandırdık bir otuz sene daha kandırmanın planlarını yapıyorlar.

Aktörler gene aynı...

Yine o bildik ulusalcı, vatansever edebiyatçıları ve sözde memleket sevdalıları...

Ne oldu be efendiler...

Otuz, kırk yıldır sizi tutan mı vardı?

Tanıtsaydınız dünya aleme KKTC'yi...

Otuz yıldır başaramadınız da şimdi mi başaracaksınız!

E hadi tanıtacaksınız madem bizlerde engel olmayalım size...

Ama bir ricamız olacak sizlerden...

Ama önce Türkiye'den başlayasınız...

Önce Fenerbahçe'yi, Beşiktaş'ı getiriniz memlekete.

Oynasınlar bakalım Yenicamimle, Lefkemle...”

 

MEHMET EŞ

 

 


 

 

“İlaç almak için girdiğim eczanedeki adamcıkla Kıbrıslıların güzel havasından başka birşeyi kalmadığında hemfikir olduk...”

 

Özgül Gürkut’un profilinden

 

***

 

“Trodosa yapılan toplu gezilere şiddetle karşıyım... Allah etme otobüs bir kaza yapsa soyumuz tükenecek...”

 

Mahmut Anayasa’nın profilinden

 

 


 

FOTOYORUM

 

 

Eski KTHY çalışanları, verilen sözlerin tutulmaması nedeniyle yeniden Meclis’teydi…

 


 

 

“Adanın kuzey sahilinde yapılması hedeflenen petrol dolum tesisi kısa, orta ve uzun vadede çevreye, biyolojik dengeye ve dolayısıyla halk sağlığına zarar verebilecek ciddi riskler içermektedir”

 

Kandemir Berova (Serbest Çalışan Hekimler Birliği Başkanı)

 

 


“Okullara katkı yapmak önemli. Sivil toplum örgütlerinin de kendi adlarına koyabilecekleri katkılar olduğunu düşünüyorum. Bunlar okul aile birlikleri olsun, eğitim sendikaları olsun, eğitimin gelişebilmesi için çalışma ortaya koyabilen dernekler olsun, tümü birleşerek eğitimde kalite ve ilericilik olgusu ortaya çıkacaktır”

 

Kemal Dürüst (Eğitim Bakanı)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1440 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler