1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UBP'DE 'KAZAN KAYNADI'
UBPDE KAZAN KAYNADI

UBP'DE 'KAZAN KAYNADI'

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları Bakanlar Kurulu’nun kendisine yaptığı “izne ayrılma” önerisini üzüntüyle karşıladığını kaydetti ve “İzne ayrılmayı düşünmüyorum. Tatil zamanı değil, iş yapma zamanıdır. Çöplerin

A+A-

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları Bakanlar Kurulu’nun  kendisine yaptığı “izne ayrılma” önerisini üzüntüyle karşıladığını kaydetti ve “İzne ayrılmayı düşünmüyorum. Tatil zamanı değil, iş yapma zamanıdır. Çöplerin toplanması zamanıdır” dedi.

 

TAK muhabirine açıklamalarda bulunan LTB Başkanı Bulutoğluları, Lefkoşa için hizmete devam edeceğini, kendisinden rahatsızlık duyan belediye meclis üyelerinin görevlerinden ayrılabileceğini kaydetti.

 

“POLİTİKANIN BU KADAR ACIMASIZ OLDUĞUNU DÜŞÜNMEZDİM”

 

“Politikayı sevmiyorum. Politikanın bu kadar acımasız olduğunu düşünmezdim” diyen Bulutoğluları, kendisini yüzde 60 oyla göreve halkın getirdiğini, gerek görürse ancak onların izne yollayabileceğini söyledi.

 

“Parti içi sorunları  görüşmenin ya da çözmenin yerinin  Bakanlar Kurulu ya da grup toplantıları olmadığını” ifade eden Bulutoğluları, parti içi sorunları görüşmenin yerinin parti meclisi olduğunu kaydetti ve kendisinin de katılacağı bir parti meclisi toplantısında konunun ele alınmasını talep etti.

 

Bulutoğluları, “belediye çalışanlarının 2. maaşlarının ortaya çıkmasının izne ayrılmasıyla ilişkilendirilmesini” anlayamadığını da ifade etti ve bu hususun yorumunu halka bıraktığını da söyledi.

 

LTB’deki çok fazla olduğu iddia edilen ve şimdi de konu edilerek üzerine gelinen personelin tümünü yalnız başına kendi kararı  ile işe almadığını, bu alımlarda partisinin  de etkisi olduğunu belirten Bulutoğluları, “Ben bu insanları işe alıp onlara ekmek verdim, o zaman yasal düzenleme yoktu. Şimdi var, yapıldı” dedi ve bu konuda da bir değerlendirme yapılacağını söyledi

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1488 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler