1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UBP'de 'Kaşif' sesleri
UBPde Kaşif sesleri

UBP'de 'Kaşif' sesleri

UBP’de yıl sonu yapılacak kurultaya doğru UBP içerisinde şimdiden sesler yükselmeye başladı. Gerek grup toplantılarında, gerekse de parti meclisinde yaşananlar, bu sürecin zorlu bir süreç olacağının sinyalini veriyor. Geçen kurultay, Genel Başkan İ

A+A-

 

 

UBP’de yıl sonu yapılacak kurultaya doğru UBP içerisinde şimdiden sesler yükselmeye başladı. Gerek grup toplantılarında, gerekse de parti meclisinde yaşananlar, bu sürecin zorlu bir süreç olacağının sinyalini veriyor.

Geçen kurultay, Genel Başkan İrsen Küçük’ün en yakın rakibi olan Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, yine aday olmaya hazırlanıyor.

Küçük’ün karşısına bu kez ezici bir delege ile çıkmaya hazırlanan Kaşif, UBP’deki karışıklığı da uzaktan izliyor, sessiz sedasız, genel başkanlık için tırmanışa geçiyor.

Küçük, parti içerisindeki kavgalara kafa yorarken, Kaşif yaptığı ziyaretler ile nabız yokluyor.

Kaşif’in İrsen Küçük’e karşı bayrak açtığı UBP kulislerinde konuşulurken, geçtiğimiz günlerde Mağusa ve Güzelyurt kurultay delegeleri ile bir araya geldiği öğrenildi.

Küçük’ün genel başkanlığını başarılı bulmayan ve parti içinde yapılan konuşmalarında ortaya koyduğu kurultayın en önemli başkan adayı olarak Kaşif’in gösterilmesi, Kaşif’i bu konuda daha da cesaretlendiriyor.

Tabii bu süreçte eski genel başkan, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun ne gibi bir tutum sergileyeceği de merak ediliyor.

Küçük, başkanlığından memnun olmayan Eroğlu, parti içerisindeki gelişmeleri ise an ve an izleyerek, yılsonu yapılacak kurultaya yönelik tavrını ortaya koyacak.  

 


Artık UÇMUYOR!..

Sütten ağzı yanınca yoğurdu üfleyerek yiyor Ulaştırma Bakanı Ersan Saner… Önceki gün Meclis’te basın mensupları ile yaptığı sohbette, herkesi kahkahalara boğdu Saner…  KTHY’nin kapanmasının ardından kurulacak olan yeni hava yolu şirketi “Ha bugün ha yarın” uçuran ve her açıklamasında, “Yakında uçacak” diyen Saner, artık “uçacak” kelimesini yasaklar listesine aldı.

“Asla o kelimeyi artık kullanmam” diyen Saner, geçtiğimiz günlerde Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın “Hep birlikte uçacağız” açıklamasına da atıfta bulunarak, “Artık o söylüyor” diyerek topu Tatar’a attı.

 


Ekonomist değilim, bu ülkeyi çok seviyorum

 

“Her mevsim kiraz, her mevsim, karpuz, her mevsim portakal, her mevsim çilek, her mevsim domates yemek istiyorum. Hormonsuz, ilaçsız üstelik…

Ama tekrar etmekte fayda var; içinde bulunduğumuz ekonomik koşullarda; Yunanistan örneğinden de feyiz alarak; “aracıyı” ortadan kaldırıp üretimi teşvik edip lüks keyfimizden ve ithalattan mümkün olduğunca vazgeçerek sıkıntıları aşmak zorundayız.

Elyeli, Yeşilırmaklı, Çayönülü, Köprülü, Yeşilköylü, Türkmenköylü, Pergamalı üreticinin elinde karpuz, patates, şeftali, kolokas, çilek ve hellim - süt kalmamalı… Et, buradan alınmalı…

Evet, avokado mu istediniz? O da var. Lefke’de Hasin’in telefonunu vereyim size isterseniz…

Köy kooperatifleri canlandırılmalı…  

Bilmem anlatabildim mi?

Ekonomist miyim ben?

Değilim… Bu ülkeyi çok seviyorum…”

 

SERHAT İNCİRLİ

 


 

Yanar döner hükümet kararları ve Ecevit ne dediydi

 

“Bu tasarruf döneminde  eldeki makam arabaları ile yetinmek gerekirken yeni makam arabaları almak istenmesine mesela UBP Milletvekili Zorlu Töre  bile dayanamayarak karşı çıkmıştır.  Bu olay da hükümetin halkı zıvanadan çıkartacak ne kadar aksi büksü icraat  varsa hepsini de tasarı haline getirip memleketi darmaduman ettikten sonra ancak ayılıp uyandığının ispatı olmaktadır.  Nitekim ne diyoruz: “Hükümet önce karar almakta sonra düşünmektedir!” Böyle de olunca memlekette ne iç barış tesis edilir ne de istikrar sağlanır! “

 

EŞREF ÇETİNEL

 


Siyasetin düştüğü çukur

 

“UBP Meclis Grubu’nda kavga gürültü gırlaymış.

Milletvekillerinin yarısı ÖRP işine çok öfkeliymiş.

Öfkelilerin başını da Nazım Çavuşoğu çekiyormuş.

Geçmişte “istifa ederim” gibisinden efelenmişti Çavuşoğlu.

Bakalım bu efeliği devam edecek mi?

Zorlu Töre de nikah şahitliği için pek hevesliymiş.

Bakalım hevesini alacak mı?

Tüm bunları hep birlikte göreceğiz de siyaseti artık düştüğü çukurda da göremeyeceğiz.

Çünkü çukur her geçen gün daha da derinleşiyor…”

 

BAŞARAN DÜZGÜN

 


 

Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün, bir TV kanalımıza verdiği demeçte, "Yunanistan'a bağlanmak için" bugün Güney’de bir referandum olsa %70 evet çıkacağını söyledi... Bir insan politikadan anlamayabilir ama yok da bu kadar kendinden geçecek... Hüseyin Bey hangi zamanda kaldınız siz? Var mı bir temasınız, teması bıraktım haber, değerlendirme de mi okumuyorsunuz? Bugün Kıbrıslı Rumlara bahsettiğiniz soru sorulsa % 90'ı hayır der... Kaldı ki yakındır tam tersi olabilir, Yunanistan Kıbrıs'a bağlanabilir, en azından bu daha mümkündür...

 

Nuri SILAY’ın profilinden

 


 

“Hayat pahalılığının ortalama yüzde 20’nin üzerine çıktığı, zamların peş peşe geldiği, asgari ücretin yerinde saydığı bir süreçte çalışma barışının sağlanacağı yer olan protokol görüşmelerinin tek taraflı yapılmaması kabul edilemez.”

 

TAHİR GÖKÇEBEL (KTOEÖS Başkanı)

 

 


“Dünyada büyük bir kriz var ve Güney’de ise bu kriz daha da büyük. Yunanistan’ın durumu nedeniyle sorun büyük. KKTC’nin bu konjonktürde değerlendirildiğinde olumlu bakmak gerekir. Ülkede biraz büyüme varsa bu büyük bir başarı.”

 

ERSİN TATAR (Maliye Bakanı)

 

 


 

FOTO YORUM

 

 

Maliye Bakanı Ersin Tatar, sinirlerine hakim olamadı yine… Basının önünde sendikacıların üzerine yürüyen Tatar, herkesi hayretler içerisinde bıraktı

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1103 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler