1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UBP’de kabine değişiyor (!)
UBP’de kabine değişiyor (!)

UBP’de kabine değişiyor (!)

UBP’de parti içi çekişmeler devam ediyor. Parti Meclisi’nden çıkan çirkin kokuların ardından, UBP artık eski UBP olmayacak. En azından ne ‘uysal’ bir UBP Genel Başkanı olacak ne de onun yanında yer alacak vekilleri… Bir s

A+A-

 

 

UBP’de parti içi çekişmeler devam ediyor. Parti Meclisi’nden çıkan çirkin kokuların ardından, UBP artık eski UBP olmayacak.

En azından ne ‘uysal’ bir UBP Genel Başkanı olacak ne de onun yanında yer alacak vekilleri…

Bir süredir gündemde olan ‘kabine değişikliği’ olacak söylemleri şimdi ne kadar doğru olur bilinmez ama görünen o ki kabineye girecek vekil de kalmış değil UBP’de.

Kısa bir değerlendirme yapalım isterseniz.

Bu benim beyin jimnastiğim siz de yapın bakalım UBP’de kimler  ‘kabine’ye girebilir.

Mevcut duruma bakıldığı zaman;

Ulaştırma Bakanı Ersan Saner, Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, Ekonomi Bakanı Sunat Atun olası bir kabine değişikliğinde kabine dışı kalmaya aday.

3 bakanın ortak özelliği Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun ‘adam’ı olması, koruyucu kanatları altında yer alması.

Peki bu 3 bakanın devre dışı kalması halinde veya olası bir kabine değişikliğinde kimler kabineye girer?

 

Türkay Tokel: Bir önceki kabineden atıldı. Küçük’e muhalefet, kabineye girmesi zor.

 

Zorlu Töre: Kabineden atıldı. Küçük’e muhalefet, kabineye girmesi imkansız.

 

Afet Özcafer: Meral Eroğlu’nun koruması altında. Küçük kabinesinde ‘Eroğlu’nu istemeyecektir.

 

Ergün Serdaroğlu: Kabinede yer almak istiyor ama her defasında hayal kırıklığı… Uzun süredir de Küçük’e muhalefet.

 

Necdet Numan: Son zamanlarda Küçük ile arası düzeldi. Ama Küçük’ün başını ağrıtabilir.

 

Hasan Taçoy: Kabineye girmesi en imkansız isim.

 

İlkay Kamil: Bir önceki kabineden atıldı. Küçük’e muhalefet.

 

Mehmet Arif Tancer: Önce karısını işe aldırdı, şimdi bakan olmak onun da hakkıJ

 

Ahmet Zengin: İhtimal dışı.

 

Ali Rıza Usluer: Bütün aileyi işe aldırdı, bakanlık mı çok gelecek? Hakkı…

 

Mutlu Atasayan: Ağır başlı, bakanlık hayali kuran vekil. Küçük’ün destekleyici gücü.

 

Ahmet Çaluda:  Mevcut kabinede yer almayı bekleyen Çaluda, büyük hayal kırıklığına uğramıştı. Sert tepki göstermişti. Son zamanlarda Küçük ile ilişkileri iyi. Bu kabinede olabilir mi? Olabilir.

 

Ahmet Eti: Kurultay’da Küçük’e açık destek veren Eti, artık kabinedeki yerini alabilir.

 

Ejder Aslanbaba: Dış Türkler Birimi’nin başına geçti. Şimdi sırada kabine hedefi olabilir. Küçük ile de arası gayet iyi…

 


 

İrsen Bey'in işi artık daha zor

 

“UBP PM toplantısından Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na “Greentree zirvesi” için “güçlü bir destek” kararı da çıkardılar ayrıca…

 Şimdi diyeceksiniz ki;

  “Yapma Allahaşkına, bu destek, parti içi güç kavgasıyla ilgili değil, Kıbrıs meselesiyle ilgilidir”…

 Tam da öyle değil bence…

 Gerçek amaç;

 Ocak zirvesiyle ilgili farklı bir yorum yapan Başbakan Küçük’e karşı;

 Cumhurbaşkanı Eroğlu’na “coşkulu alkışlar” göndermek ve görüntüde “Kıbrıs meselesi” ve müzakere sürecine ilişkin bir destek kararı çıkararak;

 Parti Meclisinin aslında “liderin kim olduğunu” işaret etmesini sağlamaktı.”

 

ALİ TEKMAN

 


Ucuz daire satmak ne zamandan beri suç oldu?

“Eğer bu ülkede 140 metre kare bir daire 35 bin sterline satılıyorsa ve bunun 25 bin sterlini 10 yıllık takside bölünüyorsa, ‘bizi yutacaklar’ diye yaygara yapmak yerine, bu şirket ne kadar güvenilirdir, vatandaşın dolandırılma riski var mıdır, bunlar kimin nesi kimin fesi diye merak etmek gerek.

Bu ülkede bir takım inşaat şirketlerinin yıllardan beridir aralarında çete kurup devlet ihalelerini anlaşmalı olarak fahiş fiyata aldıklarını bilmeyen yoktur.

Devlet kaynaklarını bitmeyen deniz gibi gören bu aç kurt şirketler yıllarca devletin ensesinden halkı sömürmüş, haksız kazanç elde etmiş ama iş vergi ödemeye gelince eşlerine aldıkları lüks araçları bile şirket masrafı olarak gösterip deyim yerindeyse halkı çalmışlardır.

Şimdi vatandaşa ucuz daire satarak ev sahibi yapacak bir şirket ortaya çıkmış ve bu şirket kendilerinden olmadığı için linç etme girişimi başlatmışlardır.”

 

LEVENT ÖZADAM

 


“Çevremdeki herkes bonzai içiyor”

 “Tam hız gidiyoruz. Gidiyoruz da nereye gidiyoruz? Günler, haftalar, yıllar geçiyor. Geçiyor da biz ayak uydurabiliyor muyuz? Bu ülkede yaşayan insanların korkuları var. Elbette bu korkuları besleyen gerekçeleri de var. Her alanda hızla artan bir kirlenme yaşanıyor. Siyaseti bir köşeye bıraktım. Zaten hayatı sırf siyasetten öte görenlerden değilim. Hükümet, Bakanlık, Kabine benim önceliklerim arasında değil. Altı yaşında bir çocuğun sigaradan bahsetmesi benim için daha önemli. Evet, altı yaşında bir çocuk. İlkokul birinci sınıf. Oğlum.

Okul çıkışı ve istikamet Alayköy. Biten günün ardından bir yerlere yetişmenin telaşını yaşayan insanlarla paylaşılan trafik çilesi içinde, altı yaşındaki oğlumun dudaklarından şu cümle döküldü. “Baba, sigara zararlı mı? Bizim okulda büyük çocuklar tuvaletlere giderek gerçek sigara içiyorlar”. Bunu genellemek istemem ama sigara içme yaşı ilkokullara kadar indi mi? Diye sorgulamadan da geçemiyorum. Günlük konulara takılarak aslında geleceğimizi kaybediyoruz.”

 

ERÇİN ŞAHMARAN

 

 


“Yani memlekette Türk Ordusu koskocaman iştihamı ile dururken, Türkiyeli işadamlarına tepki göstermek mizah değil de nedir?”

 

Serhat İncirli’nin profilinden

 

***

“Kusura bakmayın arkadaşlar ama bu elektrik zammı birçok aileyi zora soktu. Huzursuz etti, mutsuz etti,insanların hayatını kararttı... Birilerinin hatasını ve faturasını gariban ödemek zorunda değil…”

 

Osman Haklıgil’in profilinden

 


 

“Ortada gerçek bir isyan vardır. Bu gerçekten mağdur olup, ancak UBP’ye yakın olmayan kişilerin isyanıdır. Listede olması gereken fakat çıkarılan çalışanların isyanıdır. Bu isyan bizi bu hale getiren UBP ve yandaşlarınadır.”

Tarkan ATAKAN (KTHY mağduru)

 

 


 “Bizim hedefimiz Haziran'a kadar Kuzey Kıbrıs'ta bir çözüm olsun. Eğer onların istediği ve bizim istediğimiz bir şekilde bir noktada buluşamazsak da Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte vereceğimiz bir karar doğrultusunda Kuzey Kıbrıs'ın dünyadaki statüsü de belli olacak"

Ünal Üstel (Turizm Bakanı)

 


FOTO YORUM

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1545 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler