1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UBP'DE DEPREM
UBPDE DEPREM

UBP'DE DEPREM

Cumhurbaşkanlığı'nda Başbakan İrsen Küçük yaptığı açıklama ile Milli Eğitim ve Spor Bakanı Kemal Dürüst ve Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif görevlerinden alındığını açıkladı. Küçük, Cumhurbaşkanlığı'ndaki konuşmasında, Dürüst ve Kaşif'in Bakanlıkları'na hiç git

A+A-

 

 

Cumhurbaşkanlığı'nda Başbakan İrsen Küçük yaptığı açıklama ile Milli Eğitim ve Spor Bakanı Kemal Dürüst ve Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif görevlerinden alındığını açıkladı.

Küçük, Cumhurbaşkanlığı'ndaki konuşmasında, Dürüst ve Kaşif'in Bakanlıkları'na hiç gitmediklerini, sadece kurultay ile ilgilendiklerini belirterek, bunun görevden alınmaları için yeterli bir neden olduğunu açıkladı.

Küçük, Eroğlu ile yaptığı görüşmede kurultay ile ilgili bir şey görüşmediklerini de sözlerine ekledi.

İrsen Küçük, açıklamasında Sağlık Bakanlığı'na Nazım Çavuşoğlu'nun, Eğitim Bakanlığı'na da kendisinin vekalet edeceğini açıkladı.

Küçük, 10 gün içerisinde makamları boşalan bakanların yerine yeni bakanların atanacağını da sözlerine ekleyerek, şu anda kimlerin bakan olacağını bilmediğini, milletvekilleri ile görüştükten sonra bu karara varacaklarını bildirdi.

Aboneler TÜM GELİŞMELERİ anında ABONE HABER 4303 ile öğrendi. [ ABONE HABER yaz, 4303'e SMS gönder ]MEYDAN OKUDU: Kasif'ten YENİDUZEN'e ilk açıklama: Başbakan kurultay yarışını hükümet işlerine karıştırdı, kendi tercihidir. Ben bu yarışta kazanan olacağım

 


 

SON DAKİKA: Kemal Dürüst'ten ilk açıklama: İrsen Küçük kendisini desteklememi istedi, defalarca aradı, reddettim, boyun eğmedim, beni görevden aldı.

 

DETAYLARI yarın gazeteniz YENİDÜZEN'de

 BASBAKAN'in iki bakani gorevden almasi sonrasi ANA MUHALEFET CTP Merkez Yonetim Kurulu OLAĞANÜSTÜ toplandı, CTP yönetimi 18.30'da BASIN TOPLANTISI düzenliyorEĞİTİM BAKANLIĞI’NA BAŞBAKAN KÜÇÜK; SAĞLIK BAKANLIĞI’NA ÇAVUŞOĞLU VEKALET EDECEK

BAŞBAKAN KÜÇÜK: “ANAYASA GEREĞİ 10 GÜN İÇİNDE ATAMA YAPILACAK”

 

Başbakan İrsen Küçük, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst ile Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’i görevden aldığını açıkladı.

Başbakan İrsen Küçük, öğleden sonra Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nu ziyaret ederek iki bakanın görevden aldığına dair yazıyı iletti.

 

10 GÜN İÇİNDE YENİ ATAMA

 

Başbakan Küçük, görüşmeden çıkışında basına yaptığı açıklamada, Anayasa gereği 10 gün içinde yeni atamalar yapılıncaya kadar Eğitim Bakanlığı’na kendisinin; Sağlık Bakanlığı’na ise İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun vekalet edeceğini açıkladı.

Anayasal yetkiler kullanılarak 10 günlük sürede iki bakanlığın vekaletle yürütüleceğini kaydeden Başbakan İrsen Küçük, bu iki göreve kimin atanacağı konusunda milletvekilleriyle görüşerek karar vereceklerini ve kararlarını Cumhurbaşkanı’na ileteceklerini söyledi.

Başbakan İrsen Küçük, soruları yanıtlarken, Cumhurbaşkanı’yla kurultay konusunu konuşmadıklarını ancak partiyle ilişkilerini kesmeyen Cumhurbaşkanı’yla parti çalışmaları konusunda kısa bir görüşmeleri olduğunu ifade etti.

 

GEREKÇE

 

Görevden alınma gerekçesiyle ilgili soruya karşılık ise Başbakan Küçük, “Hem Derviş Eroğlu’nun hem de kendisinin kabinesinde görev yapan herhangi bir ters düşme yaşamadıkları, herhangi bir eleştiri de getirmeyen bu arkadaşlarının kurultay yaklaşınca bazı söylemlerinin ve son haftalarda Kemal Dürüst’ün bakanlığına hiç gitmemesi ile kendisini tamamen Güzelyurt ilçe çalışmalarına vermesinin yeterli sebepler olduğunu” söyledi.

Başbakan Küçük, kararın hayırlı olmasını diledi.

Başbakan İrsen Küçük başkanlığındaki kabine, 17 Mayıs 2010’dan beri görev yapıyor. Kabinede 6 Nisan 2011’de de değişiklik yapılmıştı.

İktidar partisi UBP’nin kurultayı ise 21 Ekim’de yapılacak. Kurultay için şu ana dek İrsen Küçük ve Ahmet Kaşif adaylıklarını açıklamıştı.(tak)

 


 

BİRBİRİLERİNE GİRDİLER

 

 

 

Ahmet Kaşif: Küçük kargaşa yarattı

İrsen Küçük: Kaşif adaydır, devam etsin

Kemal Dürüst: Kaşif’i destekliyorum, anamın karnından bakan doğmadım.

 

4303’e ABONE HABER yaz, tüm son dakika gelişmeleri cebine gelsin

 

 

Bu haber toplam 2953 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler