1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UBP’DE ÇATLAK BÜYÜDÜ
UBP’DE ÇATLAK BÜYÜDÜ

UBP’DE ÇATLAK BÜYÜDÜ

UBP’de kriz büyüdü isyancı 6 vekile 5 vekilden daha destek geldi. Sağlık Bakanı Kaşif “başkan adaylığı” için bayrak açtı, Kaşif’e kabineden Atun ve Saner’den destek geldi KÜÇÜK YALNIZLAŞIYOR… İktidar partisi içinde

A+A-

 

 

 

UBP’de kriz büyüdü isyancı 6 vekile 5 vekilden daha destek geldi. Sağlık Bakanı Kaşif “başkan adaylığı” için bayrak açtı, Kaşif’e kabineden Atun ve Saner’den destek geldi

 

KÜÇÜK YALNIZLAŞIYOR…

İktidar partisi içindeki kriz giderek derinleşiyor ve büyüyor.  UBP'de Perşembe günü Başbakan İrsen Küçük'e muhtıra veren 6 milletvekiline 5 vekilin de gizli destek verdiği  haberi gündeme geldi.

 

İSYANCILARA KATILIM VAR…

 İnternette yayın yapan HaberKıbrıs'a konuşan bir üst düzey UBP'li yetkili sürekli bir şekilde Cumhurbaşkanlığı sarayına girip çıkan UBP Milletvekilleri Ahmet Eti, Ahmet Çaluda, Necdet Numan, Ali Riza Usluer ve Meclis Başkanı Hasan Bozer'in de isyancı vekillere destek verdiğini söyledi.

 

KAŞİF BAYRAK AÇTI…

Bu arada Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, önceki gece Geçitkale’de “geleceğin başbakanı” sloganları ile karşılandı. Kaşif’in arkasında Eroğlu cephesinin yer aldığı ve destek için kabineden Sunat Atun ile Ersan Saner’in de hareket içinde olduğu bildirildi.

 

SERT ELEŞTİRİLER…

Öte yandan UBP Lefkoşa milletvekili Hasan Taçoy ve Güzelyurt milletvekili Türkay Tokel KIBRIS gazetesine konuşarak hükümeti eleştirdi. Taçoy “verilen sözlerin tutulmamasından” yakındı, Tokel “popülizm yapılıyor” dedi.

 

Muhtırada özetle şunlar vurgulandı:

Kan kaybı yaşanacak…

 İstihdamlarda siyasi gelecek kaygısı

 Aslanbaba rahatsızlığı…

 LTB’de başkanı Küçük düşürdünüz…

 Tetikçi gazeteciler tuttunuz.

 Mehter takımı gibisiniz.

 Anketler kan kaybını gösteriyor…

 Danışmanlar kişisel hesaplar içinde…

 

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1823 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler