1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UBP’de bilet yolsuzluğu mu?
UBP’de bilet yolsuzluğu mu?

UBP’de bilet yolsuzluğu mu?

UBP geçtiğimiz yıl çekiliş tarihi “15 Kasım 2010” olarak belirlediği piyango biletlerinin çekilişini bir yılı aşkın süre geçmesine rağmen gerçekleştirmedi. Daha önce YENİDÜZEN Haber Müdürü Mert Özdağ’ın gündeme aldığı konu hakkında da U

A+A-

 

 

 

UBP geçtiğimiz yıl çekiliş tarihi “15 Kasım 2010” olarak belirlediği piyango biletlerinin çekilişini bir yılı aşkın süre geçmesine rağmen gerçekleştirmedi.

Daha önce YENİDÜZEN Haber Müdürü Mert Özdağ’ın gündeme aldığı konu hakkında da UBP yetkililerinden bir Allah’ın kulu çıkıp açıklama yapma gereği duymadı.

Peki satılan binlerce biletin parası ne oldu? UBP’de “bilet yolsuzluğu” mu yaşandı? İlgili mercilerin bu konuda yasal bir kovuşturma yapması gerekmiyor mu?

Yoksa bu da mı sineye çekilecek?


Bıçaklı’dan Şonya’ya ağır darbe…

Türk-Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, DP Genel Sekreteri Bengü Şonya’nın, Sendikal Platform’a yaptığı eleştirilere ve bazı sendika başkanları hakkında, “şov yapıyorlar” dediği iddialarına çok ağır bir şekilde cevap verdi. Bıçaklı’nın bu sözleri hem Şonya’da hem de DP’de ağır bir darbeye neden oldu.

DP Parti Meclisi’nde de bulunan Bıçaklı, eleştiri oklarını hiç acımadan Şonya’ya fırlattı, DP’yi eleştirdi.

Bıçaklı, “Hayatında hiçbir eyleme katılmayan, hiçbir zaman halkın içinde olmayan, politikayı yalnızca kişisel çıkarları için kullanan ve hasbelkader ansızın kendini bir partinin Genel Sekreteri olarak bulan bu tür kişilerin ne partilerine ne de topluma verecek hiçbir şeyleri olmadığını” söyledi.

Karşı açıklama ise Şonya’dan gecikmedi. Şonya, söylemleri nedeniyle Bıçaklı’yı kınadı.

 

 


Avcı: “Kurultay süreci başlıyor”

ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı, geçtiğimiz gün gerçekleşen Genişletilmiş Merkez Yönetim Kurulu toplantısında mart ayında gerçekleşecek kurultay için kararlılığın ortaya konduğunu söyledi.

Yaşanan istifalar sonucu İskele ve Mağusa ilçesinde tekrardan yapılandırma çalışmalarına girdiklerini de belirtti.

DGP Genel Başkanı Tahsin Ertuğruloğlu ile en son bayramdan önce görüştüklerini ifade eden Avcı, “Kurultay süreci bu görüşmelere etki edecek mi” sorusuna ise, “O ayrı bu ayrı” açıklamasında bulundu.

 


Bakanlar Kurulu’ndan habire tasdik memuru

Bakanlar Kurulu, aldığı kararlarla dikkat çekmeye devam ediyor. Bir taraftan vatandaşlık, yardım, ödenek dağıtan Bakanlar Kurulu son zamanlarda “tasdik memuru” kararlarıyla dikkat çeker hale geldi.

Bakanlar Kurulu neredeyse her hafta tasdik memuru atanması için karar alıyor. Resmi Gazetelere göz atınca son iki Resmi Gazete’de 5 kişiye daha tasdik memurluğu verildiği görülüyor.

 


Profesyonel askerliğe geçmek

 

“Kuzey Kıbrıs’ta Güvenlik Kuvvetleri’nin yapısı aynen korunarak profesyonel askerliğe geçilmesi son derece mümkündür.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın dört-beş bin kişilik mevcudiyeti zorunlu askerlerle değil profesyonel askerlerle takviye edilebilir.

Bu ülkedeki korkunç işsizliğe de bir nebze çare olur.

Ve yıllardır tartıştığımız sorunları da temelli ortadan kaldırır.

Böylesi konuları tartışacak olanlar aslında partiler ve sivil toplum örgütleridir.

Ama memleketin üzerine öylesine bir ölü toprağı serpildi ki kimse kılını bile kıpırdatmıyor.”

Başaran DÜZGÜN

 


Gözün kör olsun, faiz!

“İslam dini ne diyor?, “Alışveriş helal, faiz haram”. Dininde haram olanın uygulanmasına modern dünya diyerek izin veriliyorsa, başlarına bu kadar bela gelmesine de şaşmamak lazım. Otuz bin dava mahkemelerde bekliyormuş. Bu günah işlenmeye devam edilsin, davalar yüz bini bulur, gökten taş yağmaya başlar. Bırakın faizi sabitlemeyi, kat sınırı getirmeyi de kaldırın faizi, hem günahtan hem de faizin insanların başına açtığı sorundan kurtulursunuz.”

Vargın VARERER

 


Dinsel sömürü

 

“Ülkemizde ilginç ve çarpık gelişmeler yaşanıyor. İthal anlayışlar sergileniyor. Dinsel sömürüye yönelik adımlar atılıyor. Bu olacak iş mi? Nereye gidiyoruz? Beyinleri yıkamaya çalışmak ne derece doğrudur? İlahiyat fakültesi açılmasına herkes karşı çıkmalıdır. Kur’an kurslarına ihtiyacımız yoktur. Çocuklarımızın körpe beyinlerini yıkamak akıl işi değildir. Öğretmen sendikalarının tavrı net ve açıktır. Dayatma politikalar asla kabul edilemez. Bu ülkede yönetim ne yaptığını bilmiyor. Keyfi adımlar atmaya devam ediyorlar.
Bu nasıl yönetimdir? Eğitimde sorunlar çözüldü mü? Hayır. Mevcut sorunlar can yakıyor. Yönetim ise şov yapıyor.”

İbrahim ÇAKIRDAĞ

 


 

Lefkoşa Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın makam arabası, Lefkoşa sokaklarında trafik kurallarına aykırı, kaldırımda park edilmiş şekilde görüntülendi. Peki bu suçun cezası ne?

Fotoğraf: Merter REFİKOĞLU


 

“Ocak 2011’de geç olarak yürürlüğe girmiş olan son asgari ücret, akaryakıta, elektriğe yapılan zamlar, hayat pahalılığının yüzde 12’ye varması ve dövizde yaşanan artışlar dikkate alındığında çalışanların insanca yaşamasını sağlamaktan fersah fersah uzaktadır.”

 

Yakup LATİFOĞLU (Hür-İş Başkanı)


“Kontrolsüz nüfus akışından dolayı yıllardan beri okulların öğretmensiz açılması olağan hale gelmişken, yeni açılması planlanan okulların bile yeterli kadro ile eğitime başlayamaması, plansızlığın, beceriksizliğin tam bir örneğidir.”

Burak MAVİŞ (KTÖS Örgütlenme Sekreteri)

 

 


 

 

Düşünmek direniştir hele ki hakça, adaletten yana ve eşitlikse istediğiniz. Korkutursunuz koltuklarına alışanları, koltuklarına yapışanları, koltukları olmayınca kimliksizleşenleri, koltuklarıyla bütünleşenleri… Şeytanın bile aklına gelmez o koltuğu korumak için insanoğlunun yaptıkları/yapmadıkları/yapabilecekleri… Şeytanı bile ürkütür iktidardaki bir âdemin gözünü diktikleri…

Cemal Mert’in profilinden

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1538 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler