1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'UBP ZİHNİYETİNİ ŞİDDETLE KINIYORUZ'
UBP ZİHNİYETİNİ ŞİDDETLE KINIYORUZ

'UBP ZİHNİYETİNİ ŞİDDETLE KINIYORUZ'

DP, UBP’nin, Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki sorunları çözmek için partinin MYK’sından çıkacak kararı beklemesini kınadı.

A+A-

Demokrat Parti (DP), Ulusal Birlik Partisi’nin, Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki sorunları çözmek için partinin MYK’sından çıkacak kararı beklemesini kınadı.

 

DP Genel Sekreteri Bengü Şonya imzasıyla gönderilen açıklamanın tam metni şöyle:

 

 

 

Tarafların belli özveriler çerçevesinde hareket etmesi kaydıyle Lefkoşa Belediyesindeki sorunun aşılabileceği yönündeki bulgularımızı dün kamuoyu ile paylaştık. Yaptığımız inceleme sonucu Lefkoşa Belediyesi’nin sorunları ile ilgili ortaya koyduğumuz yapıcı önerilerin hükümet tarafından dikkate alınarak karar üretilmesi gerekirken, Belediyelerin sorunlarının çözüm yeri olarak bir siyasi partinin MYK’sının kararının beklenmesi, neyazık ki parti-Devlet bütünleşmesinin üzücü bir örneğidir.

 

Yasalar ve teamüllerin dışına çıkılarak, Lefkoşa Belediyesi ile ilgili yaşanan sorunları, bilinçli olarak tırmandıran ve halkın belediyesini UBP parti içi kurultay saflaşmasına alet yapmaya çalışan, UBP zihniyetini şiddetle kınıyoruz.

 

Kimin parti başkanı olacağı hesaplaşması UBP içerisinde sürerken, Lefkoşa halkının pislik içerisinde yaşamaya mahkum edilmesi, kurduğumuz Devletin hiçe sayılarak halkımızın, Devlete olan güven ve inancının zayıflamasının nedeni olarak görüyoruz. Parti-Devlet bütünleşmesinin geçmişteki uygulayıcısı CTP ve bugünkü uygulayıcısı UBP zihniyetlerinin Kuzey Kıbrıs Türk Cuhuriyeti için çıkış yolu olamayacağı artık belli olmuştur.

 

Sayın Başbakan’ın, ve birtakım UBP’li milletvekili ile yöneticilerinin kişisel ikbal için, ülkeyi sürüklediklerii bu durum,  önümüzdeki 4 ay içerisinde Devleti ödeme yapamaz duruma getirecektir. Hemen şimdi önlem alınmadığı ve belli UBP icraatlarına son verilmediği takdirde, başta sosyal sigortalılar olmak üzere maaşların da ödenememesi durumuna düşülmesi çok büyük bir olasılıktır.

 

Hükümeti ülkede yaşanan üzücü gerçekleri bir kere daha görmeye ve acil önlem almaya davet ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 494 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler