1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UBP SERHATKÖY VE ŞAHİNLER'DE ARSA DAĞITTI
UBP SERHATKÖY VE ŞAHİNLERDE ARSA DAĞITTI

UBP SERHATKÖY VE ŞAHİNLER'DE ARSA DAĞITTI

Serhatköy ve Şahinler köylerinde 60 hak sahibi gence kırsal kesim arsası dağıtıldı.

A+A-

 

 

Başbakan İrsen Küçük, “KKTC’deki işler Rumların gönlüne göre yürütülmez” diyerek, KKTC halkını kalkındırma yönündeki icraatların süreceğini vurguladı.

Serhatköy ve Şahinler köylerinde 60 hak sahibi gence kırsal kesim arsası dağıtıldı.

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu törende yaptığı konuşmada, amaçlarının; KKTC’de yaşayan herkesin yaşadığı bölgede kök salmasını sağlamak olduğunu söyledi ve bu konuda yapılanlar hakkında bilgiler verdi.

Çavuşoğlu, 2011 yılında bini aşkın arsa dağıtıldığını, bu yıl hedefin bu sayıyı aşmak olduğunu kaydetti.

KÜÇÜK

Törende konuşan Başbakan İrsen Küçük de, her hafta farklı yerleşim noktaları olmak üzere arsa dağıtımlarının süreceğini söyledi.

Başbakan, “Vatandaşların yüzde 70’ten fazlası kendi mülkünde yaşıyor. Bu oranı yüzde 80’lere çıkarmak için çalışıyoruz. İnsanların kiracı olmadan kendi mülkünde yaşamasını sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

Hükümet olarak çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Başbakan Küçük, sigorta ve muhaceret af yasaları, Askerlik Af Yasası ve Faiz Yasası gibi yasaların bu köklü çalışmaların bazıları olduğunu belirtti.

Başbakan Küçük, Lefkoşa - Güzelyurt anayolu ışıklandırma çalışmalarının başlatılmak üzere olduğuna da işaret ederek, yol iyileştirme çalışmalarının ve ülkedeki köklü yatırımların süreceğini söyledi.

Küçük, “Çalışmalarımızı Anavatan Türkiye yetkilileriyle işbirliği içinde sürdürüyoruz. Ülkede yapılan hizmetlerin birçoğu UBP hükümetleri zamanında gerçekleşti” dedi.

Başbakan Küçük, Kıbrıs konusunda da Rum Tarafına mesaj vererek şöyle konuştu:

“Cumhurbaşkanı Eroğlu Kıbrıs Türk halkının çıkarları doğrultusunda masada Kıbrıs davasını savunuyor. Aynı iyi niyeti Rum tarafından ve Hristofyas’tan göremiyoruz. KKTC’deki işler Rumların gönlüne göre yürümez”.

Başbakan Küçük, halkın bulunduğu noktadan daha ileriye taşınması için çalışmaların süreceğini söyledi.

Konuşmaların ardından 60 gence hak sahipliği belgeleri dağıtıldı.

.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1030 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler