1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UBP MYK TOPLANIYOR
UBP MYK TOPLANIYOR

UBP MYK TOPLANIYOR

Başbakan İrsen Küçük, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) devam eden sorunun halen çözümlenemediğini, yasal olarak hükümetin bir müdahalesinin söz konusu olamayacağını ancak daha önce sundukları önerilerin de ileriye götürülmesinin pek mümkün görünmed

A+A-

 

 

Başbakan İrsen Küçük, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) devam eden sorunun halen çözümlenemediğini, yasal olarak hükümetin bir müdahalesinin söz konusu olamayacağını ancak daha önce sundukları önerilerin de ileriye götürülmesinin pek mümkün görünmediğini kaydederek, UBP Merkez Yönetim Kurulu’nun bugün saat 15.00’te LTB gündemiyle toplanacağını söyledi.

Bakanlar Kurulu, Başbakan Küçük başkanlığında saat 12.00’de toplandı. Toplantı, Başbakan Küçük’ün LTB yetkilileriyle görüşmesi nedeniyle gecikmeli başladı.

Başbakan İrsen Küçük, Bakanlar Kurulu öncesinde yaptığı açıklamada Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki UBP’li meclis üyelerinin bu sabah kendisiyle görüşmeye geldiğini, ardından Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları’yla bir araya geldiğini açıkladı.

Küçük, “Gördüğüm kadarıyla LTB’de sıkıntı hala devam ediyor. Bir çözüm noktasına gelinmiş değil” dedi.

Bir süre önce bazı önerilerde bulunduklarını hatırlatan Başbakan Küçük, hükümetin bazı destekler verebilmesi için bunların belediye meclisinde onaylanması gerektiğini ancak o noktaya gelinemediğini ifade etti. Hükümetin, yasalara göre bir müdahalesinin söz konusu olamayacağını belirten Başbakan Küçük, “Bizim yapabileceğimiz önerilerdir. Önerilerin daha ileri götürülmesi de pek mümkün görünmüyor. Bu konu UBP MYK’da daha önce de görüşülmüştür. Bugün de saat 15.00’te MYK’yı toplantıya çağırdım, olayı bir kez daha görüştürme ihtiyacı duydum. MYK’nın alacağı karar da kamuoyuna açıklanacaktır” dedi.

 

Bu arada Kıbrıs Postası’nın iddiasına göre, bugün toplanacak olan UBP MYK’sının Bulutoğluları için yeniden 3 aylığına izne çıkması ve güvensizlik kararı alması bekleniyor.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 829 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler