1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UBP MYK LEFKOŞA'YI YİNE ÇÖZEMEDİ
UBP MYK LEFKOŞAYI YİNE ÇÖZEMEDİ

UBP MYK LEFKOŞA'YI YİNE ÇÖZEMEDİ

Başkent Lefkoşa’da haftalardır süren Belediye Çalışanları Sendikası (BES) grevi nedeniyle içine düştüğü duruma, dün toplanan Ulusal Birlik Partisi (UBP) Merkez Yönetim Kurulu tarafından da bir çözüm getirilemedi. Edinilen bilgiye göre, LTB Başkanı

A+A-

 

 

Başkent Lefkoşa’da haftalardır süren Belediye Çalışanları Sendikası (BES) grevi nedeniyle içine düştüğü duruma, dün toplanan Ulusal Birlik Partisi (UBP) Merkez Yönetim Kurulu tarafından da bir çözüm getirilemedi.

Edinilen bilgiye göre, LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın istifasını isteyen muhalefet çevrelerinin bu talebi UBP MYK’sında da yer buldu. Dün Başbakanlık’ta yapılan toplantıda, Lefkoşa’nın sorununa nasıl çözüm getirileceği konusunda UBP MYK’nın üçe bölündüğü bildirildi. Buna göre MYK içerisindeki bir grup, Bulutoğluları’nın izne ayrılması veya istifasının istenmesini talep ederken, bir diğer grup Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun tavsiyesi doğrultusunda tüm siyasi partilerin katılacağı bir komite kurulması görüşünü savundu. Toplantı sırasında bir başka grup ise Bulutoğluları’na sahip çıkılması ve tam destek verilmesi  fikrini ileri sürdü.  

 

DAĞ FARE DOĞURDU

Haberkktc.com ise UBP MYK toplantısında somut bir sonuç alınamadığını yazarak “Dağ fare doğurdu” başlığını kullandı. Haberde, toplantıdan sonra çıkan dedikodulara atıfta bulunarak tek kararın Cemal Bulutoğluları Başkanlığında "tüm parti temsilcilerinin de bulunacağı bir özel komisyon" kurulması olduğu bildirildi.

 


 

Basın kovuldu!

 

UBP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), dün Bakanlar Kurulu sonrası “Başbakanlık”ta toplandı, basın kovuldu.

Başbakan İrsen Küçük’ün, Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki(LTB) sıkıntılarla ilgili UBP Merkez Yönetim Kurulu’nun saat 15.00’te LTB gündemiyle toplanacağı açıklaması üzerine izlemek için toplantıya giden basın Başbakanlık’tan çıkarıldı.

 

‘SİZİ KİM ÇAĞIRDI’

Başbakanlık Basın ve Halka İlişkiler Sorumlusu’nun “Sizi kim çağırdı, istersek biz çağırırız” diyerek tepki gösterdiği basın mensupları, MYK toplantısının yapılacağı odadan uzaklaştırıldı.

 

SERT TAVIRLAR!

Başbakan’ın bizzat Bakanlar Kurulu öncesi duyurduğu ve neredeyse son bir aydır ülke gündeminin birinci sırasında yer alan LTB’yle ilgili gerçekleştirilen toplantıya basının ilgi göstermesini tepkiyle karşılayan Başbakanlık görevlileri, sert tavırlarıyla da dikkat çekti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 980 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler