1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UBP MYK 'KOMİTE KURULSUN' DEDİ
UBP MYK KOMİTE KURULSUN DEDİ

UBP MYK 'KOMİTE KURULSUN' DEDİ

Başkent Lefkoşa’da haftalardır süren Belediye Çalışanları Sendikası (BES) grevi nedeniyle içine düştüğü duruma, önceki gün toplanan Ulusal Birlik Partisi (UBP) Merkez Yönetim Kurulu’ndan ‘komite kurulsun’ kararı çıktı. LTB Başkanı

A+A-

 

 

Başkent Lefkoşa’da haftalardır süren Belediye Çalışanları Sendikası (BES) grevi nedeniyle içine düştüğü duruma, önceki gün toplanan Ulusal Birlik Partisi (UBP) Merkez Yönetim Kurulu’ndan ‘komite kurulsun’ kararı çıktı.

LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın izne ayrılmasını muhalefet çevrelerinin talebinin de UBP MYK’sında da yer bulduğu öğrenilirken, Başbakanlık’ta yapılan toplantıda Başkan’ın 3 ay izne çıkartılmasını yolunun bulunamadığı, bu nedenle başka çareler arandığı elde edilen bilgiler arasında.

 

KOMİTE KURULSUN, ÇALIŞANLARA BİR MAAŞ VERİLSİN

UBP – MYK’nın Cemal Bulutoğluları Başkanlığında “tüm parti temsilcilerinin de bulunacağı bir özel komisyon” kurulması kararı ürettiği öğrenilirken, çalışanlara bir maaş ödenmesi kararının da çıktığı elde edilen bilgiler arasında.

 

KÜÇÜK: “MAAŞLARLA İLGİLİ ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”

Başbakan İrsen Küçük de önceki günkü parti MYK’sında Lefkoşa Belediyesi’ndeki sorunların görüşüldüğünü belirterek, UBP’li meclis üyelerinde bazı sıkıntılar olduğunu, toplantıda bunları görüştüklerini kaydetti. Küçük, LTB’nin olaylarını, parti meclisine taşıyıp görüşmediklerini söyledi.

LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’nı 3 ay tatile göndermek istediği yönündeki soruları da yanıtlayan Başbakan Küçük, böyle bir şeyin söz konusu olmadığını kaydetti. 

Başbakan İrsen Küçük, LTB maaşlarının ne zaman ödeneceği sorusuna ise, “çalışmalarımız devam ediyor” diye yanıt verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 625 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler