1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'UBP KURULTAYINA MÜDAHALE VAR MI, YOK MU?'
UBP KURULTAYINA MÜDAHALE VAR MI, YOK MU?

'UBP KURULTAYINA MÜDAHALE VAR MI, YOK MU?'

Birleşik Kıbrıs Partisi,toplumun sorununun Ulusal Birlik Partisi’nin içindeki hesaplaşmalar olmadığını kaydetti.

A+A-
Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP), toplumun sorununun Ulusal Birlik Partisi (UBP)’nin içindeki hesaplaşmalar olmadığını kaydetti.
BKP Örgüt Sekreteri Abdullah Korkmazhan, yaptığı yazılı açıklamada, ülke gündeminin, UBP kurultayı, Başbakan İrsen Küçük ile Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’in adaylık tartışmalarıyla saptırıldığını savunarak, “ UBP’de başkanın kim olacağı toplumun sorunu değildir” ifadesi kullanıldı.
Korkmazhan, yapılan gündem çarptırmasıyla Kıbrıs sorunu, siyasi, sosyal ve ekonomik gelişmeler gibi daha önemli sorunların toplumun dikkatinden kaçırıldığını iddia ederek, İrsen Küçük ile Ahmet Kaşif arasında hiçbir fark olmadığını kaydetti.
Korkmazhan, her ikisinin de “statükocu, işbirlikçi ve Ankara’nın sözcüsü olduğunu” ileri sürerek, Küçük ve Kaşif’in toplum sorunlarına yönelik hiçbir çözüm önerisi bulunmadığını iddia etti.
Abdullah Korkmazhan, Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’i UBP Genel Başkanlığı’na adaylıktan çekilmesi yönünde Ankara’dan müdahaleler yapıldığı iddialarını da değerlendirerek, müdahalenin doğrulanması veya yalanlanması çağrısında bulundu.
Korkmazhan, BKP’nin kime yapılırsa yapılsın her türlü müdahaleye karşı olduğunu ve iddia edildiği gibi bir müdahale varsa bunu şiddetle protesto ettiğini belirtti.

 

 

Bu haber toplam 486 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler