1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UBP KURULTAYI KIBRIS RUM BASININDA
UBP KURULTAYI KIBRIS RUM BASININDA

UBP KURULTAYI KIBRIS RUM BASININDA

UBP'nin Pazar günü gerçekleştirilen 19. Olağan Kurultayı, dünkü Rum basını haberlerinde geniş yer buldu.

A+A-


Ankara destekli zafer

Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) Pazar günü gerçekleştirilen 19. Olağan Kurultayı, dünkü Rum basını haberlerinde geniş yer buldu.
Alithia gazetesi “Erdoğan’ın Seçtiği Kazandı... Ankara’nın Açık Müdahalesine Karşın, İrsen Küçük UBP Genel Başkanlığı’na Rakibinden Sadece 14 Oy Farkla Seçildi” başlık ve spotuyla aktardığı haberinde, Ankara’nın kurultay sürecinde Başbakan İrsen Küçük’e verdiği “açık desteği” öne çıkarırken, 1402 delegenin oy kullandığı kurultayda, Küçük’ün Mağusa Milletvekili Ahmet Kaşif’ten sadece 14 oy daha fazla alarak Genel Başkan olduğunu yazdı. Gazete, Kaşif’in sonuçlara gösterdiği tepkiye ve Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun, fotoğrafının kurultayın yapıldığı salona asılmaması nedeniyle sitem edişine de yer verdi.
Fileleftheros gazetesi ise “Türk Desteğiyle Zafer... Küçük, Kaşif’ten Sadece 14 Oy Fazla Aldı” başlık ve spotuyla yansıttığı haberinde, Küçük’ün UBP kurultayından zaferle çıkmasına karşın, bu zaferi Ankara’nın desteği olmadan kazanamayacağını ortaya koyan bir biçimde elde ettiğini öne sürdü. Gazete, parti tüzüğüne göre Küçük’ün oyların salt çoğunluğunu alması gerektiğini belirtirken, Kaşif’in kurultay sonuçlarına ilişkin dava açacağını da aktardı.

POLİTİS: “TAYYİP’E YUMRUK”

Politis gazetesi de “Tayyip’e Yumruk... Eroğlu Ankara’nın Müdahalesine Rağmen En Güçlü” başlık ve spotuyla verdiği haberinde, UBP kurultayındaki esas zaferi, Erdoğan Hükümeti ile çatışma içerisinde olduğunu iddia ettiği Derviş Eroğlu’nun aldığını yazdı. Gazete, “Eroğlu’nun desteklediği aday olan” Kaşif’in, “Ankara’nın desteklediği aday olan” Küçük’ten daha az oy aldığını, ancak Küçük’ün, oyların salt çoğunluğunu alamamış olmasının, Eroğlu’nun UBP’deki en güçlü oyuncu olduğunu kanıtladığını kaydetti.

HARAVGİ: “TÜRKİYE, KÜÇÜK’Ü DESTEKLİYOR”

Haravgi gazetesi de “Ankara’nın Desteklediği Küçük Kazandı... Kaşif’in Destekçilerinden Tepki ve Sorgulama” başlık ve spotuyla aktardığı haberinde, Türkiye’nin Küçük’ü desteklediğini öne sürdü. Haberde, kurultayın sonucuna dair bilgiler ve Kaşif’in itirazları da aktarıldı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 578 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler