1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UBP KURULTAY 'KAYNIYOR'
UBP KURULTAY KAYNIYOR

UBP KURULTAY 'KAYNIYOR'

KAŞIF: HÜKÜMET OLARAK EN ÖNEMLI KONULARDA BAŞARISIZ OLDUK · “Eroğlu’nun adaylığım konusunda herhangi bir baskısı olmadı” · “Partimiz güç kaybederken halk, hükümetin ne yapmak istediğini anlamakta zorluk çekmekted

A+A-KAŞIF: HÜKÜMET OLARAK EN ÖNEMLI KONULARDA BAŞARISIZ OLDUK·        “Eroğlu’nun adaylığım konusunda herhangi bir baskısı olmadı”

·        “Partimiz güç kaybederken halk, hükümetin ne yapmak istediğini anlamakta zorluk çekmektedir”

·        “Bizler KKTC Devletinin ve Türkiye Devletinin uzun vadeli çıkarlarını korumakla yükümlüyüz”Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan Adayı, Milletvekili, Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, “Hükümet olarak en önemli konularda başarısız olduk. Parti ciddi kan kaybediyor” dedi.
Kaşif, resmi web sitesinde adaylığı konusunda gündemdeki sorulara yazılı cevap verdi.
Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu’nun aday olması yönünde herhangi bir baskı yapmadığını savunan Kaşif, “Eroğlu bizim partimizin doğal lideridir. Samimi olarak gözlemim kendisinin partiler üstü kalmaya büyük özen gösterdiğidir. Sayın Eroğlu’nun parti başkanlığı için, benim adaylığım konusunda herhangi bir baskısı asla söz konusu olmamıştır” değerlendirmesini yaptı.


“HÜKÜMETIN BIR PARÇASIYIM”

“Siz İrsen Küçük kabinesinde görev yapan bir bakansınız. Hükümetin kararlarında sizin de imzanız var. O halde neden aday oldunuz?” sorusuna Ahmet Kaşif şu yanıtı verdi:
“Ben de bu hükümetin bir parçasıyım ve bu hükümetin aldığı kararlarda benim de imzam bulunmaktadır. Zaten bu yola girmemin en büyük sebebi de bu, attığım imzaların sorumluluğunu alabilmek ve bunu alnımın akıyla açıklayabilmektir. Son dönemde bazı konularda başarılı olmamıza rağmen en önemli konularda başarısız olduk. Bu başarısızlıklar ve tabanın baskısı da beni aday olmaya teşvik etmiştir.”

“HALK NE YAPTIĞIMIZI ANLAMIYOR”

Ahmet Kaşif “hükümetin başarısız olduğu” konuları şöyle sıraladı:

“Parti ve hükümet içinde otorite boşluğu, topluma zarar veren gelişmeler karşısında Başbakan kararlılıkla duramadı, halkın yararları ile ters düştü. Başbakanlıktaki uzman kadroların eksikliği ve dar bir ekip ile profesyonellikten uzak bir anlayışla devleti ve partiyi idare etme yöntemi izlendi. Sağlıklı, yararlı, çağdaş vizyon eksikliği büyük bir sorun oldu. Kararlılık olmadığından gerek kamuoyunda gerekse parti içerisinde güven bunalımı yaratıldı. Partimiz güç kaybederken halk, hükümetin ne yapmak istediğini anlamakta zorluk çekmektedir.  Parti ciddi kan kaybetmektedir.  Ekonomik Program ve kaynakların yanlış kullanımı konusunda da ciddi sorunlar yaşanmaktadır.
Biz hükümet olarak ekonomik programa sahip çıkamıyoruz, kendi tezlerimizi savunamıyoruz. Gerçek ihtiyaçlarımız, kalkınmamız ve istikrarlı büyüme için asıl yapılması gerekenler ekonomik programa doğru şekilde yansıtılılmalıdır.”
Ahmet Kaşif, ülkede ciddi ekonomik sorunlar olduğunu, işsizlik ve üretim azlığının da önemli boyuta ulaştığını belirtti.
“İ
leriki nesillere daha iyi bir Kuzey Kıbrıs vermek için bir müddet ekonomik olarak fedakarlık yapmalıyız” diyen Kaşif, “Burda önemli olan kendi çözümlerimizi üretip ekonomik programa dahil edebilme ve bizim için önemli manevi değerlerimizle, stratejik sektörlerimize sahip çıkmaktır” yönünde değerlendirmede bulundu.
Kaşif, “Bizler KKTC Devletinin ve Türkiye Devletinin uzun vadeli çıkarlarını korumakla yükümlüyüz” iddiasını da sözlerine ekledi.

 


 

Hükümeti başarısız bulduğunu açıklayan Sağlık Bakanı Kaşif’e yanıt gecikmedi:

UBP HALKIN ‘EMRİNDE’ !

UBP’de kurultay gerginliği devam ediyor. Hükümet’e dün yaptığı açıklama ile ağır eleştiriler getiren Sağlık Bakanı Kaşif’e yanıt veren UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük, Ulusal Birlik Partisi’nin ve UBP’lilerin her zaman halka layık olduğu hizmeti verdiğini, UBP’nin her zaman için halkın ve KKTC’nin emrinde olduğunu söyledi.

“KURULTAY ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR”

UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük dün katıldığı iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, “Ülkemizdeki bütün siyasal partiler çeşitli dönemlerde iktidarlarda sınanmıştır. Geçtiğimiz yıllar içerisinde halkımızın CTP’ye, DP’ye vermiş olduğu emaneti biliyorsunuz. Süresi dolmadan bırakıp giden bu partiler, şimdi UBP’ye dil uzatmaya çalışmakta ve erken seçim çağrıları yapmaktadır. İşte sizler, kardeşlerim, bunlara en güzel cevabı bu birlikteliğinizle ve beraberliğinizle her zaman için vermektesiniz ve halkımızın sayesinde diyoruz ki, bu ülkede en örgütlü parti Ulusal Birlik Partisidir” dedi. Küçük, 21 Ekim 2012 tarihinde Ulusal Birlik Partisinin Olağan Kurultayının yapılacağını, bunun için de kurultay çalışmalarının hızla devam ettiğini ve kurultaydan sonra da tüm UBP’liler olarak halk için devlet için hep birlikte el ele gönül gönüle çalışmalarına devam edeceklerini ifade ederek, “Bizler birlik ve beraberlik içerisinde her zaman gösterdiğimiz olgunluğu tekrarlayacağız. Kurultayımızda daha adaylar da çıkabilir. Bu geçmişte de böyle oldu. Geçen kurultayımızda da üç aday vardı. Ama seçimden sonra UBP’liler tek bir yumruk halinde yine görevimize devam etmişizdir. Bu şimdi de böyle olacaktır. Kurultayımızdan sonra yine hep beraber el ele, kol kola partimizin daha da büyümesi için emin adımlarla hep birlikte hedefimize ulaşacağız. O hedef 2014 yıldır. O hedef 2014 yılında UBP’nin yeniden tek başına iktidara gelmesidir. Uğraşımız o’dur. 2014 yılı yeniden UBP’nin yılı olacaktır. Yine hep birlikte ülkemize hizmet için tek başımıza iktidar noktasında halkımız bir kez daha bizi iktidara getirecektir” dedi. (TAK)

 

 

 

Bu haber toplam 1040 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler