1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UBP KULİSLERİ NELERİ KONUŞTU?
UBP KULİSLERİ NELERİ KONUŞTU?

UBP KULİSLERİ NELERİ KONUŞTU?

UBP Parti Meclisi’nde “dönüş” kavgası! Ulusal Birlik Partisi (UBP) Parti Meclisi’ne “geri dönüş” kavgası damga vurdu. İrsen Küçük, “partiye yeni katılımlara yönelik pazarlık ve görüşme yapmak” için Pa

A+A-

 UBP Parti Meclisi’nde “dönüş” kavgası!

 

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Parti Meclisi’ne  “geri dönüş” kavgası damga vurdu. İrsen Küçük, “partiye yeni katılımlara yönelik pazarlık ve görüşme yapmak” için Parti Meclisi’nden istediği yetkiyi alamadı.

TAÇOY: DGP VE ÖRP’Yİ İSTEMİYORUZ… Toplantıdan sonra YENİDÜZEN’e konuşan Hasan Taçoy toplantıda İrsen Küçük’ün ÖRP ve DGP konusunu gündeme getirdiğini ancak buna karşı çıktıklarını açıkladı. Taçoy “Bu konuya daha önceden de tavrımızı belli etmiştik, ancak İrsen Bey bunu parti meclisine getirdi” diyen Taçoy böyle bir şeyi asla kabul etmeyeceklerini söyledi

 

 

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Parti Meclisi’ne  “geri dönüş” kavgası damga vurdu.
İrsen Küçük, “partiye yeni katılımlara yönelik pazarlık ve görüşme yapmak” için Parti Meclisi’nden istediği yetkiyi alamadı.
İrsen Küçük’ün “Diğer partilerden kimi belediye meclis üyeleri ve basındaki kimi isimlerin partiye katılımı konusunda Genel Yönetim Kurulu’ndan yetki aldım. Bu yetki zaten Genel Yönetim Kurulu’na aittir” diyerek söze girdiği öğrenildi.
Küçük’ün parti meclisindeki sözlerine bir anda Parti Meclisi’nden itirazlar yükseldiği bildirilirken, Hasan Taçoy ile İlkay Kamil’in yaptığı konuşmalar sonrasında, İrsen Küçük’e yetki verilmedi.
Hasan Taçoy’un konuşmasına, “Bu toplantının böyle bir gündemi yoktur” diyerek başladığı öğrenilirken, kulislerde şunlar konuşuldu:
“İrsen Küçük aslında Tahsin Ertuğruloğlu ve Turgay Avcı’yı partiye geri döndürmek için yetki istedi. Ama bu isimlerin tepki alacağını bildiği için de isim vermedi. Bu yönde Genel Yönetim Kurulu’ndan yetkili olduğunu da belirterek, Parti Meclisi’ni devre dışı bırakmaya çalıştı. Ancak parti meclisi ne şimdi, ne de kurultay sonrasında böyle bir gündem olmadığını kararlaştırdı ve İrsen Küçük’ün oyununu bozdu.”

KAMİL: “AÇIKLAMA BEKLEDİK AMA…”
UBP milletvekili İlkay Kamil’in kürsüden, İrsen Küçük’e hesap sorduğu da öğrenildi.
Kamil’in “Başkan’dan kaç gündür bir açıklama yapmasını bekledik. Bu partiden olaylı bir şekilde ayrılan ve geri dönüşleri mümkün olmayan isimler konuşulurken, medyada yer alırken, parti başkanının bu haberleri yalanlamasını bekledik. Bunları yalanlamak yerine, şimdi bizden yetki istiyor. Böyle bir yetki vermiyoruz” yönünde konuşmalar yaptığı ve tansiyonun oldukça yükseldiği de gelen bilgiler arasında…

 

TAÇOY: “ÖRP VE DGP’YE KARŞIYIZ”

Toplantıdan sonra YENİDÜZEN’e konuşan Hasan Taçoy toplantıda İrsen Küçük’ün ÖRP ve DGP konusunu gündeme getirdiğini ancak buna karşı çıktıklarını açıkladı. Taçoy “Bu konuya daha önceden de tavrımızı belli etmiştik, ancak İrsen Bey bunu parti meclisine getirdi” diyen Taçoy böyle bir şeyi asla kabul etmeyeceklerini söyledi.

Gündemin kurultay olduğunu kaydeden Taçoy   “ÖRP ve DGP gibi bir gündemimiz yoktur” dedi. “İki partinin UBP’ye katılımı kurultay sonrasına mı kaldı?” sorusuna ise Taçoy “Kurultay geçsin, bakarız” yanıtını verdi.

MYK’nın aldığı partiye katılımlar konusu parti meclisinde kabul edilmedi ve ÖRP ile DGP’nin partiye katılımlarının kurultay sonrasına kalmasına karar verildi.

Başbakan Küçük sadece belediye meclisi üyelerinin partiye katılımında yetkili olacak

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1074 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler