1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UBP KULİSLERİ HAREKETLİ
UBP KULİSLERİ HAREKETLİ

UBP KULİSLERİ HAREKETLİ

60 GÜN KALA GÖZLER ÇAVUŞOĞLU’NDA İktidardaki UBP'nin 21 Ekim'de gerçekleşecek olan kurultayı ülke gündemini meşgul ederken Ahmet Kaşif ve İrsen Küçük’ten sonra üçüncü bir adayın çıkma ihtimali partide hareketliliğe neden oluyor. Kuru

A+A-

 

 

60 GÜN KALA GÖZLER ÇAVUŞOĞLU’NDA

 

 

 

İktidardaki UBP'nin 21 Ekim'de gerçekleşecek olan kurultayı ülke gündemini meşgul ederken Ahmet Kaşif ve İrsen Küçük’ten sonra üçüncü bir adayın çıkma ihtimali partide hareketliliğe neden oluyor.

Kurultay şimdilik Başbakan İrsen Küçük ve Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif'in adaylık yarışına sahne olacak gibi gözükürken UBP kulisleri bir üçüncü adayın çıkması gerektiği görüşünde birleşiyor.

 

UBP’nin 21 Ekim Kurultayı’na yönelik değerlendirmeler devam ederken, çeşitli anket sonuçları, anket değerlendirmeleri de kamuoyunun bilgisine getiriliyor.  Daha önce Kıbrıs Gazetesi’nde çıkan daha sonra da de Volkan Gazetesi’nin yeniden gündeme aldığı KADEM’in 614 UBP delegesi ile yaptığı anket sonucuna göre kurultayın belirleyici ismi İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu olacak. 

 

ÇAVUŞOĞLU: % 24.5…

 

Çavuşoğlu 21 Ekim kurultayına şu ana kadar aday olduğunu açıklamadı. Peki Çavuşoğlu’nu destekleyen delege yani yüzde 24.5’lik oy kime kayacak? Muhtemelen Çavuşoğlu’nu destekleyen delegeler, Çavuşoğlu’nun işaret edeceği isme kayacaktır.  Eğer Çavuşoğlu İrsen Küçük derse, Küçük’ün şansı artacak, ancak ‘sessiz’ kalırsa, şans Kaşif’ten yana olacak.

 

 

 


 

 

Dikkat çeken ayrıntılar:

 

Ahmet Kaşif’e Türkiye Büyükelçiliği’nde “çekil, aday olma” yönünde baskı yapıldığı basına yansıdı.

 

İlçe başkanları Derviş Eroğlu’na karşı açıklama yaptı ve Eroğlu’nun “UBP küçüldü” açıklamasını eleştirdi.

 

Eroğlu Kaşif’in yanında olduğunu resmen kızı Resmiye Canaltay’ın tavrı ile gündeme getirdi.  Canaltay bir etkinlikte Kaşif ile el ele vererek gövde gösterisi yaptı.

 

İsyancılar olarak adlandırılan Taçoy, Kamil, Tokel, Serdaroğlu  Ahmet Kaşif’e destek vereceğini açıkladı.

 

Kabinden  Sunat Atun ve Hamza Ersan Saner de Kaşif’in yanında olduğunu belirtiyor.

 

İrsen Küçük’ün AKP, Ahmet Kaşif’in milli çevrelerin adayı olduğu iddiaları ortaya atıldı.

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1635 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler