1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'UBP, KKTC'Yİ SATIYOR'
UBP, KKTCYİ SATIYOR

'UBP, KKTC'Yİ SATIYOR'

BKP Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’un, Akşam gazetesine yaptığı açıklamaları değerlendirdi.

A+A-

 

 

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’un, Akşam gazetesine yaptığı açıklamaları değerlendirdi.

BKP Örgüt Sekreteri Abdullah Korkmazhan, yaptığı yazılı açıklamada, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’un, Türkiye’de yayınlanan Akşam gazetesine yaptığı açıklamalarda, ülkedeki tüm kamu kuruluşlarının özelleştirileceğinden ve böylece ekonomik kalkınma sağlanacağından bahsettiğini ifade  ederek, “Sayın Atun’un açıklamaları göstermektedir ki UBP hükümeti ülkemizi ve tüm kurumlarımızı satılığa çıkarmıştır” dedi.

Sunat Atun’un, Ercan Havalimanı, Telekomünikasyon Dairesi, Elektrik Dairesi, ETİ, Kıbrıs Türk Denizcilik İşletmeleri, Kıbrıs Türk Tütün Endüstrisi ve Kıbrıs Sigorta’nın özelleştirileceğini açıkladığını kaydeden Korkmazhan, toplumun tüm birikimleri ve varlıklarının ortadan kaldırılmaya çalışıldığını söyledi.

UBP hükümetinin, AKP’nin talimatları ile hareket ettiğini ve Kıbrıslı Türkleri kurumları ile birlikte yok etmeyi amaçladığını savunan Korkmazhan, “nüfus aktarımı ile demografik yapıyı değiştiren ve Sünni İslam yaşam tarzını dayatan AKP’nin”, Kuzey Kıbrıs’ı “istila etmek istediğini” belirtti.

“Özelleştirmelerin” Kıbrıs sorunu ile bağlantılı ve entegrasyon politikasının bir parçası olduğunu savunan Abdullah Korkmazhan, Kıbrıs Türk toplumunun siyasi iradesini geri almaması durumunda yok olmanın eşiğine geleceğini ifade etti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 669 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler