1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UBP KİRLETTİ, TARIM BAKANLIĞI TEMİZLEDİ!..
UBP KİRLETTİ, TARIM BAKANLIĞI TEMİZLEDİ!..

UBP KİRLETTİ, TARIM BAKANLIĞI TEMİZLEDİ!..

Boğaz Piknik Alanı, Orman Dairesi, Girne Kaymakamlığı, Alsancak, Lapta ve Çatalköy Belediyeleri ve Mecure Otel’in katkılarıyla temizlendi.

A+A-

 

 

 

 

Boğaz Piknik Alanı, Orman Dairesi, Girne Kaymakamlığı, Alsancak, Lapta ve Çatalköy Belediyeleri ve Mecure Otel’in katkılarıyla temizlendi.
Saat 09:30’da gerçekleştirilen çalışmada ağaçlar da budandı, otlar temizlendi, iş makineleriyle zemin düzeltildi.
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu yapılan temizlik çalışmasını göreme amacıyla bölgeye giderek incelemelerde bulundu. Bakan Amcaoğlu incelemenin ardından basına açıklama yaptı.
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu yaptığı açıklamada, halkın yoğun rağbet ettiği alanı temiz tutmanın herkesin görevi olduğunu vurguladı.
“Bugün Boğaz piknik alanını kökten temizliğe tabii tutuyoruz. Bu alanlar halkımızın çok rağbet ettiği alanlar. Özellikle tatil günleri dolup dolup boşalan dolayısıyla bu yerleri temiz tutma hepimizin görevi” diyen Bakan Amcaoğlu, çalışma bittiğinde alanın bambaşka bir görünüm kazanacağını kaydetti.
Buraya piknik yapmaya gelenlerin pikniklerini yaptıktan sonra çöplerini çöp kutularına atmaları halinde alanın temizliğinin korunmuş olacağını ifade eden Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, bu kapsamda temizlik çalışmasına katkı koyan kaymakamlık, belediye ve özel işletmelere teşekkürlerini sundu.
“Bu örnek bir dayanışma ve çalışmadır takdir edersiniz ki bizim bakanlık olarak olanaklarımız belli. Böylesi organizasyonlarda yerel yönetimler ve işadamlarıyla işbirliği yapma daha olumlu sonuçlar getirir” diyen Bakan Amcaoğlu, temizlik çalışmasını bu anlayışla başlattıklarını kaydetti.
Boğaz Piknik Alanı’ndaki çalışmanın örnek teşkil etmesi diğer bölgelerde de bu tür çalışmaların başlatılmasını isteyen Bakan Ali Çetin Amcaoğlu, bu gerçekleştiği takdirde piknik alanlarının sürekli temiz tutulması yönünde önemli bir adım atılmış olacağını söyledi.
Kamuya açık Boğaz piknik alanının özelleştirilmesinin söz konusu olmadığını da ifade eden Bakan Amcaoğlu, konuyla ilgili yatırım amaçlı projeler geldiği takdirde bunu değerlendirilebileceklerini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 604 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler