1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UBP İSKELE İLÇE KONGRESİ YAPILDI
UBP İSKELE İLÇE KONGRESİ YAPILDI

UBP İSKELE İLÇE KONGRESİ YAPILDI

İLÇE BAŞKANLIĞINA ALİ RIZA USLUER SEÇİLDİ Küçük: “Büyük UBP’yi hep birlikte kuralım” Kaşif: “En doğru karar değişim” Ulusal Birlik Partisi (UBP) İskele İlçe Başkanlığı’na milletvekili Ali Rıza Usluer seçildi.

A+A-İLÇE BAŞKANLIĞINA ALİ RIZA USLUER SEÇİLDİ


Küçük: “Büyük UBP’yi hep birlikte kuralım”

Kaşif: “En doğru karar değişim”

 

Ulusal Birlik Partisi (UBP) İskele İlçe Başkanlığı’na milletvekili Ali Rıza Usluer seçildi.
21 Ekim tarihinde yapılacak UBP Genel Kurultayı öncesinde ilk ilçe kongresi dün İskele’de yapıldı.
İskele milletvekilleri Ali Rıza Usluer ile Ejder Aslanbaba’nın yarıştığı seçimde Ali Rıza Usluer 366 üyeden 242’sinin oyunu alarak yeniden başkanlığa seçildi.
Ejder Aslanbaba ise üyelerden 112 oy aldı.
Seçimin sonuçlanmasının ardından basına kısa bir açıklama yapan Ali Rıza Usluer, kendisine oy veren vermeyen herkese teşekkür ederek, “Her şey partimiz için” dedi.
İskele ilçe kongresinde Kadın Kolları Başkanlığına Özge Usluer, Gençlik Kolları Başkanlığına ise Ahmet Orun seçildi.

 

 


“İSTİHDAM KONUSUNDA BAŞARILI OLAMADIK”


İskele İlçe Başkanı Usluer konuşmasına, Türkiye’de şehit olan askerleri anarak başladı.
Usluer, ilçe kongresinde alınacak kararlar ve seçim sonuçların partiyi daha da güçlendireceğine olan inancını dile getirerek, kurultay sonrası “güneşin daha parlak doğacağını” söyledi.
Usluer, partinin dağılmasını bekleyenlerin ümitlerinin gerçekleşmeyeceğini vurgulayarak, 2 yıllık görevi süresince yaptığı çalışmalara değindi.
İstihdam konusunda, ekonomik kriz nedeniyle çok başarılı olamadıklarını kaydeden Usluer, İskele ilçesinde yaşanan gelişmelerin ise ümit verici olduğunu anlattı ve önümüzdeki 2 yıllık sürede hizmetlerine devam edebilmek için delegelerden destek istedi.


“PARTİ İÇERİSİNDE SIKINTILAR VAR”


Kongrede daha sonra UBP’nin 21 Ekim’de yapılacak kurultayında genel başkan adayı olan Mağusa Milletvekili Ahmet Kaşif söz aldı.
Kaşif, UBP’nin büyük bir parti olduğunu vurguladı ve “UBP’nin en büyük özelliği KKTC devletinin temelini oluşturmasıdır” dedi.
Kaşif, UBP için KKTC’nin her karış toprağının aynı önemde olduğunu kaydederek, İskele bölgesinin yıllardır devlet olanaklarının bölgeye taşınmasını beklediğini, bunun da yavaş yavaş başladığını belirtti.
Kaşif, bakanlık görevinden alındığını anımsatarak, ülkede ve parti içerisinde sıkıntılar olduğunu, bu sıkıntıların giderilmesi için neler yapılabileceği konusunda çalıştıklarını söyledi.
Oy verilirken yarınların iyi düşünülmesi gerektiğini belirten Kaşif, hiçbir adayı desteklemediğini, çünkü seçilecek kişinin hizmet için bu göreve geleceğini kaydetti ve en doğru kararın değişim olacağını belirtti.


“GERGİNLİK YAŞANDI”


UBP İskele Milletvekili, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu da, kongrede bir UBP’linin kongrede oy kullanamayacak olması nedeniyle gerginlik yaşandığını belirterek, MYK’dan kurultaya etki edecek olan delegelerle ilgili karar ürettiklerini ancak ilçe delegeleriyle ilgili alınmış bir karar olmadığını söyledi.


“DÜNÜ UNUTARAK HAREKET EDİLİYOR”

 

UBP Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük de, tüzük gereği 2 yılda bir gerçekleştirilen kurultay çalışmalarına her zaman İskele’den başladıklarını hatırlattı.
Başbakan Küçük, hükümete gelmelerinin ardından İskele’nin İlçe olma gereklerinin yerine getirildiğini anlattı. İlçede bugüne kadar hizmet veren herkese teşekkür eden Küçük, 2 yıl önce de 3 adaylı bir kurultay yapıldığını ve delegelerin takdiriyle UBP Genel Başkanlığını şerefle yürüttüğünü söyledi.
“Bazı kişilerin dünü unutarak hareket ettiğini” kaydeden Küçük, bugün halkın sağlığını tehdit edeceği söylenen Petrol Dolum Tesisiyle ilgili herkesten tek tek onay aldığını vurguladı. Küçük, Ahmet Kaşif dahil tüm bakanların tesisin yapılmasında bir sakınca olmadığını söylediğini kaydederek, İskele’deki yapıyı bozmak istemediklerini, ancak yatırımların önünü de kapamayacaklarını söyledi.
Küçük, bölgeyi kalkındırmak için özel sektör yatırımlarına kapıların açılması gerektiğini belirtti.
Küçük, “İnsanlarımızı iş aramak için kapılarda görmek değil, üretken olarak görmek isteriz” dedi.
Küçük, İskele’ye hizmet verecek olan yeni bir ekip belirleyeceklerini kaydederek, iki adaya da başarılar diledi ve büyük UBP’yi hep birlikte kurma çağrısı yaptı. Halkın hizmete layık bir halk olduğunu ve bu hizmetleri Türkiye ile birlikte halkı en iyi düzeye getirmek için sürdürdüklerini kaydeden Küçük, “Biz bozulan TC-KKTC ilişkilerini en iyi düzeye getirdik. Meyvelerini hep birlikte topluyoruz” dedi.
Türkiye’nin KKTC’ye hizmet yarışı içerisinde olduğunu vurgulayan Başbakan, “KKTC’ye yapılan en büyük yatırımın ilki 1974 barış harekatı, ikinci en büyük yatırım ise Türkiye’den su getirme projesidir” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1053 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler