1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'UBP İÇİNDE KAOS YARATAN HESABINI VERİR'
UBP İÇİNDE KAOS YARATAN HESABINI VERİR

'UBP İÇİNDE KAOS YARATAN HESABINI VERİR'

Özgürgün: Kaos yaratacak, kırıp-dökecek şekilde bir parti içinde buna izin vermeyiz ve bu zararı yapanların hesabını vermesini de isteriz.

A+A-

 

 

 

Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün, katıldığı televizyon programında, parti içerisinde görev almayarak siyasetten soğuma gibi bir durumunun söz konusu olmadığının altını çizdi ve şunları söyledi:

“Partiden görev geldiğinde yapmamazlık etmiyorum. İtiraz etmedim, geçmişte parti çok zor bir durumda iken görevi kabul ettim. Ancak asla göreve talip olmam, zorla gitmem. Hele parti içinde sıkıntılar doğuracaksa bu benim işim değil. Çünkü partiyi sıkıntıya sokmak değil, partinin ülkeye hizmet etmesini sağlamak benim düşüncem. Parti içinde bir sıkıntı yaratmak, hele hele iktidarda ise ülke yönetiminde de zaafiyet doğurur.”

Çok fazla ortalarda görünmeyi sevmediğini vurgulayan Bakan Özgürgün, genel anlamda birbirini kırıp dökerek değil, hizmet için halkın kararını alarak projeler yürütmekten yana yaklaşım sergilemeye çalıştığını belirtti.

 

UBP kurultayına ilişkin sorulara da yanıt veren Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün, partide adaylar çıkmasının kaos olacak veya karışıklık yaratacak şeklinde algılanmaması gerektiğini vurguladı.

“Parti başkanlığı için 4 veya 5 aday da olabilir. Geçen defa UBP iktidarda iken 3 adaylı seçim yaşadı. O dönem İrsen Bey Genel sekreter idi. Aday olduğunu açıklamıştı. İrsen Bey’in yapabileceğini, götürebileceğini düşünmüştüm. Arkasından sayın Kaşif ve Taçoy da aday oldular. Onlar da sonuçta kongreden seçilme, kazanma ve başkan olma durumları olsaydı onların bunu yapabileceğini kurultay karar verebilirdi. Derviş Eroğlu giderken ‘sana görev düşüyor’ dedi ama ben enine boyuna düşündüm ve ‘yok’ dedim. Kendisine teşekkür ederim. Benim bir tarzım var, gerek varsa parti içinde görev alırım. Ülkeye hizmet ön planda olmalı. Tek başında UBP iktidarda bunun sorumluluğunu bilmek ve ona göre davranmak lazım. Tabii ki şuanda ülkede sıkıntılar var. Bunların üzerine gidilmesi lazım, birlik beraberlik içinde icraat yapmak gerek. Aday olan da olmayan da bunu düşünerek, hareket etmesi gerek. Kaos yaratacak, kırıp-dökecek şekilde bir parti içinde buna izin vermeyiz ve bu zararı yapanların hesabını vermesini de isteriz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 676 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler