1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'UBP HÜKÜMETİ EMEKÇİ DÜŞMANI'
UBP HÜKÜMETİ EMEKÇİ DÜŞMANI

'UBP HÜKÜMETİ EMEKÇİ DÜŞMANI'

Özgün Kutalmış, asgari ücreti gündemine almayan UBP Hükümeti’ni “emekçi düşmanı” olmakla suçladı.

A+A-Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Ekonomi Komitesi Başkanı Özgün Kutalmış, yılda en az iki defa belirlenmesi yasa gereği olan asgari ücretin bugüne kadar belirlenmemesini eleştirerek, asgari ücreti gündemine almayan UBP Hükümeti’ni “emekçi düşmanı” olmakla suçladı.

TDP basın bürosunun açıklamasına göre, TDP Ekonomi Komitesi Başkanı Özgün Kutalmış, son kamuoyu araştırmalarının hükümetin uyguladığı mali politikaların tüm çalışan, emekli ve sabit gelirlileri fakirleştirdiğini gösterdiğini söyleyerek, bu durumun genç nüfusun ülkeden göç etmesinde önemli rol oynadığını ifade etti.

“Yapılan zamlar, artırılan dolaylı vergiler ve Türk Lirası’nın yabancı paralar karşısında değer kaybetmesinin reel gelirlerinde büyük düşüşler yaşayan tüm çalışan ve emeklilerin mali bakımdan zor duruma soktuğunu” ifade eden Kutalmış, artırılmayan asgari ücretin sadece kamu değil, özel sektör çalışanlarının da üç yıldan beri maaş artışı alamamasına neden olduğunu kaydetti.

Açıklamasında ertelenen ve kısılan tüketim harcamalarının sadece emekli ve çalışanların değil, reel sektörü de sıkıntıya soktuğunu belirten Kutalmış, ekonomideki karamsarlığın dalga dalga yayıldığını savundu.

TDP Ekonomi Komitesi Başkanı Özgün Kutalmış, bunun hesabının Hükümetten mutlaka sorulacağını da ifade ederek, çalışan ve emeklilerin UBP’nin üstünü “kara kalemle değil, kömürle çizdiğini” ifade etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 559 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler