1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'UBP HÜKÜMETİ ARTIK HESAP VERMELİ'
UBP HÜKÜMETİ ARTIK HESAP VERMELİ

'UBP HÜKÜMETİ ARTIK HESAP VERMELİ'

Yorgancıoğlu’ndan zamlar konusunda hükümete eleştiri

A+A-

 

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, “benzine, tüp gaza, üretim girdisi olan elektriğe, mazota ve hayatın diğer alanlarına” yaptığı zamlardan dolayı hükümeti eleştirdi.

Özkan Yorgancıoğlu yaptığı yazılı açıklamada, hükümetin benzine yaptığı zamla, toplu taşımacılığın olmadığı ülkede halkın yaşam kalitesini daha da zorlaştırdığını vurgulayarak, “Ulusal Birlik Partisi Hükümeti’nin yanlış politikaları nedeniyle işsizliğin en yoğun olduğu bölgelerden biri olan Güzelyurt bölgesinde, 60-70 bin ton narenciye dalında kalmış, üreticiler perişan olmuş, borçlarını ödeyemez duruma gelmişlerdir” dedi.

Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki duruma hükümetin göz yumduğunu savunan Yorgancıoğlu şöyle devam etti:

 “Lefkoşa Belediyesi’nin ve daha önemlisi belediye çalışanlarının içine düştüğü durum içler acısıdır. Aylardır maaş ve ücretlerini alamayan çalışanlar bir taraftan evlerine ekmek götürememekte diğer taraftan bankalara olan borçlarını ödeyememektedir. Lefkoşa Türk Belediyesi’nin bu noktaya gelmesinde Belediyenin yöneticileri kadar ve hatta daha fazla buna seyirci kalan UBP hükümetinin de sorumluluğu vardır. Çaresiz kalan işçilerin eylemleri karşısında hükümet, Başbakanlık önüne giden çalışanlara şefkatli yüzünü göstereceğine, sopalı elini göstermektedir.”

 “Gelişen olumsuz ekonomik koşullar karşısında esnafın siftah yapmadan kepenk kapattığını veya kapısına kilit vurur duruma geldiğini” savunan Yorgancıoğlu, “maaş ve ücretlere iki yıldır artış yapılmadığını, narenciyenin dalında kaldığını, üreticinin perişan olduğunu, belediye çalışanlarının emek ve alın terlerinin karşılığını alamadığını, benzine, tüp gaza, üretim girdisi olan elektriğe, mazota ve hayatın diğer alanlarına hükümet tarafından yüzde 100’ü aşan zamlar yapılmasının halka ihanet olduğunu” söyledi.

Bakanlara, “yeni araba alımını, milletvekillerine ‘danışmanlık’ ücreti verilmesini” de eleştiren Yorgancıoğlu, “Bunlar hesabını muhakkak soracağımız gelişmelerdir. UBP hükümetinin artık halkımıza hesap verme zamanı gelmiştir” dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 567 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler