1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UBP HEYETİNİ BAŞBAKANLIKTA KABUL ETTİ
UBP HEYETİNİ BAŞBAKANLIKTA KABUL ETTİ

UBP HEYETİNİ BAŞBAKANLIKTA KABUL ETTİ

Başbakan İrsen Küçük, Ahmet Çaluda başkanlığındaki UBP Güzelyurt İlçe Yönetim Kurulu heyetini kabul etti.

A+A-

 

 

Başbakan İrsen Küçük, Ahmet Çaluda başkanlığındaki UBP Güzelyurt İlçe Yönetim Kurulu heyetini kabul etti.

Başbakanlıkta yer alan görüşmede, UBP Güzelyurt İlçe Kongresi’nde seçilen yeni yönetim kurulu, görev dağılımını yapmasının ardından UBP Güzelyurt İlçe Başkanı Ahmet Çaluda başkanlığında, UBP Genel Başkanı Başbakan İrsen Küçük’ü ziyaret ederek, 21 Ekim’de yapılacak olan kurultayda Küçük’e tam destek vereceklerini yineledi.

Görüşmede, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu da hazır bulundu.

UBP Güzelyurt İlçe Başkanı Milletvekili Ahmet Çaluda, kongre sonrası oluşan yeni ilçe yönetim kurulu olarak Küçük’ü ziyaret ederek, desteklerinin tam olduğunu vurgulamak istediklerini söyledi.

Çaluda, bunun yanında Güzelyurt ilçesinde sıkıntılar olduğunu, narenciye, sosyal konutlar bölgesi, sanayi siteleri ve yol sıkıntılarının bulunduğunu ifade ederek, bu sorunların giderilmesinin, bölgeye hizmet götürülmesinin görevleri olduğunu kaydetti.


UBP KURULTAYI

UBP Genel Başkanı Başbakan İrsen Küçük, UBP’deki kurultay çalışmalarına da değinerek, kurultayın tüzük gereği her iki yılda bir yapıldığını, bu yıl da önümüzdeki iki yıl için parti yönetiminin belirleneceği kurultayın yapılacağını belirtti.

Küçük, kurultay sonrası partide görev alacak partililerin 2014 yılında yapılacak olan seçimlerde çalışacağını, amaçlarının; 2014 yılında UBP’nin yeniden tek başına iktidar olarak sandıktan çıkması olduğunu vurguladı.

2014’te genel seçimler ile yerel seçimlerin aynı yıla denk geldiğini, bu iki seçimin birlikte yapılması için de Meclis kararına ihtiyaç duyulduğunu, ancak karar alınmazsa iki seçimin ayrı ayrı yapılacağını anlatan Küçük, ayrı yapılsa da 2014’ün iki büyük seçimin yılı olduğuna dikkat çekti ve partililere büyük görevler düştüğünü söyledi.

“PARTİNİN BÜTÜNLÜĞÜNÜ BOZDURMAYIZ”

İrsen Küçük, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Desteğinize teşekkür ederim. Kurultay partimizin kurultayıdır... Kurultaydan her zaman UBP güçlü çıkar, bu gücü de sizden alır. Çeşitli kademelerde bazı yarışlar yapabiliriz, ama seçimler bittikten sonra yine kardeşçe dostça arkadaşlarımız çalışmalarını devam ettirir. Kurultay çalışmalarımız seçimli olacaktır, ama seçimden sonra yine UBP ailesi içerisinde çalışmalarımızı birlikte sürdüreceğiz ve omuz omuza yine partimizin tek başına iktidar olması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Bu konuda her hangi bir tereddüdümüz ve sıkıntımız olmayacaktır, çünkü bir yarış yapılıyorsa bu parti içerisindedir. Partinin bütünlüğünü hiçbir zaman bozdurmayız ve ona müsaade etmeyiz. O bakımdan rahat olabilirsiniz.”

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 663 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler