1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'UBP, HALKI KERİZ YAPTI'
UBP, HALKI KERİZ YAPTI

'UBP, HALKI KERİZ YAPTI'

KTOEÖS, UBP Hükümeti’nin icraatlarını eleştirdi “Siyasi, Ekonomik kriz bahane edilerek Halk KERİZ yapılmıştır”

A+A-

KTOEÖS,  UBP Hükümeti’nin icraatlarını eleştirdi “Siyasi, Ekonomik kriz bahane edilerek Halk KERİZ yapılmıştır”

 

Açıklamanın tam metni şöyle;.         

 

           Kriz var diye bağıra bağıra halkı keriz yaptılar. Her gün zam, üstüne zam yapıp hayat pahalılğını eksi çıkarmayı başardılar. Siyasi kriz yaratarak Kıbrıs’ı ilhak politikalarına geri döndürdüler.

     AKP Memurları ve işbirlikçi UBP Hükümeti  kamuoyundan destek  almadığı halde ülkemiz yağmalatmaktadır. Belirsizlik sürmekte, çaresizlik artmaktadır. Hükümet edenler talimatları yerine getirerek  yağma, peşkeş politikaları ile koltuklarını koruma derdine ve iradesizdir.İradesizliklerini rüşvet sayılan kişisel çıkarlarına onay vererek, yüssüzlüğe çevirmişlerdir.

     Yabancı sermayedar ortaklara sahip yeşil politikayı savunan Anadolu Sermayesine  AKP Elçiliği eliyle  dağıtımı hızlandırılmıştır. Halk devre dışı bırakılmış, kukla iradesiz UBP Hükümeti ve    KKTC Meclisi yağma ve peşkeşi kamufle etmek için yoğun mesai harcamaktadır.                                   

      Halkın malı olan dağları, denizleri, toprakları, hisseleri satarak Milli geliri artırmış gibi gösterdiler. Yeşil sermayeye özelleştirme düzmecesiyle kamusal zenginlikleri peşkeş çektiler. Kamuya ait malları kulüplere, üniversitelere, tarikatlara, mafyaya, zenginlere dağıtarak işgali taçlandıran bir görüntü yarattılar. İşsizlik %35’lere çıkmışken kaçakları bile yasallaştırarak işsizliği artırdılar. Nüfus üzerinde her gün oynamaktalar. Asgari ücrete dahi hiç artış yapmayarak, emeğin değerini çok düşük tutmayı başardılar. Çalışanların tüm haklarını budayarak geçim ve gelecek derdine düşmesini sağladılar. Kıbrıs’ın Küzeyini kumar, fuhuş, uyuşturucu, kaçakçılık, gazino, bahis, mafya, karapara cehennemi yaptılar.Kıbrıs cehennemini, yaratanlar külliye, cami, kuran kursu, imam hatip’ten bahsederek uydurma cami yaptırma dernekleri, vakıflar kurdurup tarikatlara, din istismarcılarına yağma düzeninden pay ayırdılar. Kalkınma bankasını ve birçok kamu bankasını hortumlayarak, bileşik faizle  bankaların halkı soymasına göz yumarak, çifte sömürü sağladılar. İMF, ABD, İsrail ortağı şirketlere Petrol arama, dolum tesisi kurma, otel, arsa, ev alma avantajı yaratıp emperyalizmin adaya iyice yerleşmesini sağladılar. Kıbrıs Cumhuriyetinin eşit ortağı olan Kıbrıs Türklerini 3. Sınıf vatandaş yapmayı başardılar.

         Gaza, elektriğe, akaryakıta ve temel birçok maddeye zam yaptıktan sonra , Bakan arabalarını milyon avro değerindeki MERSEDES’e  çevirecek cesareti kendilerinde buluyorlarsa, halk artık dalgaya alınmış demektir. Buna cüret eden yönetim gücünü artık halktan almayan şımarık, ukala, faşizan bir yönetim olmuş demektir. AKP talimatları ve politikalarını uygulayan kukla UBP hükümeti zıvanadan çıkmış demektir. Bu durumda halk KERİZ konumuna sokulmuş demektir.

         Kıbrıs Türk Halkını aşağılayan, hiçleştiren projeyi, AKP ve kuklası UBP tamamlama noktasına getirmiştir. Bu politikalarına boyun eğmeyeceğimizi gösterme zamanı gelmiştir. Susmayacağız.

.

 

 

 

 

Bu haber toplam 701 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler