1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. UBP Dipkarpaz'ı ziyaret etti
UBP Dipkarpaz'ı ziyaret etti

UBP Dipkarpaz'ı ziyaret etti

Özgürgün, “Ucube Karpaz Emirnamesi’nin silinip atılması en büyük hedefimiz, çalışmalarımızı başlattık"

A+A-

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan Hüseyin Özgürgün, milletvekili adayları ile birlikte Dipkarpaz ve Yenierenköy’ü ziyaret ederek UBP örgüt binalarında vatandaşlara partililere hitap etti.

UBP’den yapılan açıklamaya göre, bölgenin Karpaz Emirnamesi nedeniyle yatırımdan mahrum bırakıldığını, gelişme ivmesinin sıfıra indirildiğini, bunun asla kabul edilemeyeceği ve adanın en güzel bölgesinin gelişmeye ihtiyacı olduğunu iddia eden Hüseyin Özgürgün söz konusu emirnamenin kaldırılacağının ve bölgede başlayan üniversite yatırımın da hızla tamamlanarak ekonomiye kazandırılacağının sözünü verdi.

Özgürgün “Ucube Karpaz Emirnamesi’nin silinip atılması en büyük hedefimiz, çalışmalarımızı başlattık. Bu emirnameyi ortadan kaldıracağız. Yırtıp atacağız. Bölgedeki üniversite yatırımı da bilindiği gibi başladı. Tüm imkânları zorlayıp bunu da hayata geçireceğiz. Bu bölge için ilk düşündüğümüz işlerden biri” dedi.

UBP Genel Başkanı Özgürgün, emirname yüzünden ülkenin en güzel yerlerinden birinin yatırımsız kaldığı görüşünü ifade ederek, emirnameyi ortadan kaldıracaklarını yineledi.

Bir buçuk yılda önemli işler yapmış bir hükümetin geçmiş dönemini mutlaka tamamlaması için 5 yıllık iktidar dönemine ihtiyacı olduğunu ifade eden Özgürgün, “UBP olarak bu çalışmaları yapmak üzere sizden onay istiyoruz. UBP ve tüm arkadaşlarımız ekip olarak hazırız” diye konuştu.

 

 

 

Bu haber toplam 1574 defa okunmuştur
Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler