1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'UBP DERHAL İSTİFA'
UBP DERHAL İSTİFA

'UBP DERHAL İSTİFA'

KTAMS, meclisin dünkü olağanüstü birleşiminin UBP, ÖRP ve DGP’li vekillerin katılmamasını “topluma saygısızlık” olarak niteledi, UBP Hükümeti'ni istaifaya etmeye çağırdı

A+A-

 

 

KTAMS, meclisin dünkü olağanüstü birleşiminin UBP, ÖRP ve DGP’li vekillerin katılmamasını “topluma saygısızlık” olarak niteledi, UBP Hükümeti'ni istaifaya etmeye çağırdı

 

KTAMS Genel Sekreteri Güven Bengihan imzasıyla yapılan açıklama şöyle;

 

Bakanlar Kurulunun Meclisin kapanmasından çok kısa bir süre sonra maksatlı  bir şekilde yasa gücünde kararname çıkartarak belediye başkanı ve meclis üyelerini 90 gün süreyle zorunlu izne çıkarması Anayasamıza ve demokrasimize büyük bir darbedir.

Demokratik hukuk devleti Anayasa ve yasalara bağlı olarak yönetilir. Hiçbir kimseye ayrıcalık, koruma ve çıkar sağlayamaz. UBP Hükümeti almış olduğu bu kararla LTB’de yaşanan ve Sayıştaylık raporlarında belirtilen usulsüzlükleri örtbas etme niyetindedir. Bu kaos ortamının oluşmasında Cemal Bulutoğuları kadar Bakanlar Kurulu ve UBP de sorumludur.

Bakanlar Kurulunun çıkardığı yasa gücünde kararnamenin görüşülmesi için, muhalefet partileri tarafından olağanüstü toplantıya çağrılan Cumhuriyet Meclisi Genel Kuruluna UBP, ÖRP ve DGP milletvekillerinin kasıtlı bir şekilde katılmayıp nisap sağlanamaması yasaların ve Anayasanın çiğnenmesinin yanında halk iradesini hiçe saymak ve tüm topluma saygısızlıktır.

KTAMS olarak bizler UBP Hükümetinin ülkeyi içine düşürdüğü bu kaos ortamından kurtarmak adına tüm gücümüzle mücadele edeceğimizi vurgularız. Ülkeyi yönetme becerisine sahip olmayanların hükümet etme hakkı yoktur. UBP Hükümetini derhal istifaya davet ederiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 507 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler