1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. U-15’TE FİNAL GÜNÜ
U-15’TE FİNAL GÜNÜ

U-15’TE FİNAL GÜNÜ

Yarı finalde rakipleri Doğan Türk Birliği ve Türk Ocağı’nı yenmeyi başaran Yenicami ile Mağusa Türk Gücü bugün Girne’de finalde karşı karşıya gelecekler

A+A-

 

 

 

Yarı finalde rakipleri Doğan Türk Birliği ve Türk Ocağı’nı yenmeyi başaran Yenicami ile Mağusa Türk Gücü bugün Girne’de finalde karşı karşıya gelecekler. Yenicami antrenörü Emre Perçinci finalin iki yıllık birikimlerinin karşılığı olduğunu belirtirken, Mağusa Türk Gücü’nde teknik direktör Ahmet Ogan iki takımın da finali hak ettiğini söyledi

 

Kaya Emiroğlu

 

TAMSU U-15 Ligi’nde bugün final heyecanı yaşanacak. Son yıllarda çıkış gösteren iki takım Yenicami ile Mağusa Türk Gücü bugün saat 18.00’de Girne 20 Temmuz Stadı’nda finalde karşı karşıya gelecekler. Özellikle U-14’te geçen iki sezonda üst üste şampiyon olmayı başaran Yenicami, bu sezon U-15 olarak düzenlenen organizasyonda yeniden finale yükselmeyi başardı. Daha önce U-14 şampiyonluğu bulunan Mağusa Türk Gücü geçen sezon U-14’te olduğu gibi bu sezon da da U-15’te finale yükselme başarısı gösterdi.

 

PERÇİNCİ: “İKİ YILLIK BİRİKİMİN KARŞILIĞI”

Yenicami U-15 Antrenörü Emre Perçinci final maçıyla ilgili olarak “İki yıllık bir birikimin karşılığı” ifadesini kullanırken amaçlarının bir taraftan final ve başarı, diğer taraftan ise düzgün karakterli ve başarılı sporcular yetiştirmek olduğunun altını çizdi. İyi bir kadroya sahip olduklarını, geçen yılki U-14 kadrosuna üç yeni futbolcu daha katarak daha da iyi bir takım oluşturduklarına dikkat çeken Perçinci şunları söyledi:

“İyi bir takımız. İyi bir savunmamız var. Geçen sezon ve bu sezonda toplam 27 resmi maçta kalemizde beş gol gördük. Bu performansımızı devam ettirmek istiyoruz. Performansımızda düşüş olmaması için çalışıyoruz. Bu final aslında planlı bir çalışmanın ürünüdür.”

Çeyrek finalde eledikleri Maraş ve yarı finalde eledikleri DTB’nin iyi takımlar olduğuna işaret eden Perçinci, Mağusa Türk Gücü’nün de iyi bir takım olduğunu, güzel bir final maçının gerçekleşeceğine inandığını kaydetti. Sıcak havanın zaman zaman oyuncularının oyununu olumsuz etkilediğinden de yakınan Perçinci, amaçlarının esas olarak A Takımı’na oyuncu yetiştirmek olduğunun da altını çizdi.

 

OGAN: “İKİ TAKIM DA FİNALİ HAK ETTİ”

Mağusa Türk Gücü U-15 Teknik Direktörü Ahmet Ogan ise finale yükselen gerek kendi takımı, gerekse Yenicami’nin finali hak ettiğini belirtti. İki kulübün de özkaynaklara büyük önem verdiğine işaret eden Ogan, centilmence ve fair-play çerçevesinde bir final maçı olmasını diledi. Takımının özellikle grup maçlarında toplam altı maç yapabildiklerine dikkat çeken Ogan, bunun kendileri açısından üzücü olduğunun altını çizdi. Kendisinin gözünde iki takımın da şampiyon olduğunu, ancak final maçı sonrasında bir şampiyonun ortaya çıkacağını kaydeden Ogan şunları söyledi:

“İki takımın da kalitesine yakışır bir mücadele edeceğine inanıyorum. Bizi izlemeye gelenlere iyi bir maç seyrettirmek istiyoruz. Böyle bir fırsatı bulacağımız için de ayrıca mutluyuz. Bugüne kadar MTG U-15 takımına katkı koyan herkese teşekkür ediyorum. Mağusa Türk Gücü öz kaynakları çok daha iyi noktalara gelecektir.” 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 341 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler