1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TÜZÜK ‘YASAK’ DİYOR!
TÜZÜK ‘YASAK’ DİYOR!

TÜZÜK ‘YASAK’ DİYOR!

21 Ekim’de yapılacak UBP Kurultayı’na yönelik açıklanan delege listelerinde Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden 3 öğretim görevlisi ve üst düzey yöneticinin de ismi yer alıyor. DAÜ Tüzüğü’ne göre “UBP delegesi” olduğu orta

A+A-

  

21 Ekim’de yapılacak UBP Kurultayı’na yönelik açıklanan delege listelerinde Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden 3 öğretim görevlisi ve üst düzey yöneticinin de ismi yer alıyor.  
DAÜ Tüzüğü’ne göre “UBP delegesi” olduğu ortaya çıkan üniversite yöneticilerinin sözleşmelerinin feshedilmesi gündeme geldi. 

 

MEVZUAT NE İSE UYGULANACAK…

 

DAÜ İdare Amiri Mudahar Akar, DAÜ Halkla İlişkiler Müdürü Derviş Ekşici ve DAÜ’de Birim Amiri Ahmet Gürgöze UBP delege listelerinde ismi geçiyor.

 

TÜZÜK “SÖZLEŞME FESHEDİLİR” DİYOR…

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi Yönetsel Hizmetler Personelinin Kadro Ve Çalışma Tüzüğü’nün ilgili kısmı DAÜ personellerinin ‘bir siyasi partiye üye olmasını’ yasaklıyor. İlgili madde böyle bir durumun tespiti halinde “suç işlediğine” dikkat çekiyor ve cezanın “sözleşmelerinin feshedilmesi veya görevden çıkarılmaları” olduğuna işaret ediyor.

 

REKTÖRE SORDUK…

 

YENiDÜZEN’in sorularını yanıtlayan DAÜ Rektörü Abdullah Öztoprak, “Mevzuat ne ise uygulanacak” açıklaması yaptı, “Kendilerinden ilk önce savunmalarını ve istifalarını isteyeceğiz” dedi.

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de


 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1711 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler