1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'TÜZÜK TADİLATI BAŞLADI'
TÜZÜK TADİLATI BAŞLADI

'TÜZÜK TADİLATI BAŞLADI'

Geçtiğimiz akşam verilen 2012 Olimpiz Ödülleri töreninden KKTC MOK Başkanı Eyüp Zafer Gökbilen açıkladı...

A+A-

 

 

 

 

 “GENEL KURUL YAPISI DEĞİŞMEYECEK”... Törende konuşan Gökbilen Olimpiyat Komitesi genel kurul yapısının, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) kurallarına uygun olduğunu ve değişmesinin söz konusu olmadığını söyledi

 

KKTC Milli Olimpiyat Komitesi’nin ‘2012 Olimpizm Ödülleri’ Çarşamba akşamı düzenlenen törenle verildi.

Girne’de Pia Bella Otel’de düzenlenen ödül törenine, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Meclis Başkanı Hasan Bozer, Başbakan İrsen Küçük, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, TC Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener, spor federasyonu temsilcileri ve bürokratlar katıldı.

KKTC Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Eyüp Zafer Gökbilen, Milli Olimpiyat Komitesi’nin spor yasasının değiştirilmesinin ardından genel kurulunu yaparak, seçimle göreve geldiğini anlatarak, komitenin tüzük tadilat çalışmalarına başladığını belirtti.

Gökbilen, Olimpiyat Komitesi genel kurul yapısının, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) kurallarına uygun olduğunu ve değişmesinin söz konusu olmadığını söyledi. Dünyanın hiçbir ülkesinde, sadece federasyon başkanlarından oluşan bir olimpiyat komitesinin bulunmadığını belirten Gökbilen, günün koşullarına uyarlamak ve güncellemek maksatlı tüzük tadilat çalışmalarının başladığını da açıkladı.

Olimpizm ödüllerinin, ülke içinde ve dışında uluslararası müsabakalarda dereceye girenlere, görev alan hakemlere ve başarılarda pay sahibi antrenörlere, ayrıca sporun gelişmesine katkı sağlayan kişilere verildiğini ifade etti.

2012 Olimpiyatları nedeniyle İngiltere’deki kardeş kuruluşlarla ambargolara karşı düzenledikleri kampanyanın da devam ettiğini belirten Gökbilen, olimpiyat evinin temellerinin atılması için de gerekli hazırlıkların başladığını ve mali destek arayışlarının sürdüğünü söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 477 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler