1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Tutuksuz yargılanacaklar
Tutuksuz yargılanacaklar

Tutuksuz yargılanacaklar

Mağusa’da yaklaşık 3 kilo 573 gram 690 Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu madde tasarruf ettikleri gerekçesiyle tutuklanan 5 zanlı dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı…

A+A-

 

 

Gamze BAYKUR

Mağusa’da 3 kg 573 gr 690 mg ağırlığındaki Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu maddeyi tasarruf ettikleri gerekçesiyle tutuklanan M.Y, G.T, İ.T, A.T ve A.Ö, almış oldukları tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldılar. “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamasıyla mahkemeye çıkarılan zanlılar tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldılar.

Soruşturma tamamlandı…
Meselenin tahkikat memuru Polis Çavuşu Ali Gürkut, 14 Ocak tarihinde zanlılar aleyhine başlatılan 3 kg 573 gr 690 mg ağırlığındaki kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu meselesi ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirtti. Gürkut, her 5 zanlının da uygun bir teminata bağlanarak serbest bırakılmasını talep etti.

Teminata bağlandılar…
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Ayşen Toroslu, zanlıların kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışlarının men edilmesine, 10’ar bin TL nakdi teminat ödemelerine, 3’er KKTC vatandaşının 50’şer bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine ve haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunmalarına emir verdi.

Bu haber toplam 1055 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler