1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Tutukluluk süresi uzatıldı…
Tutukluluk süresi uzatıldı…

Tutukluluk süresi uzatıldı…

Yeni Boğaziçi köyünde Ahmet Doygundağ’a ait eve girerek para, ziynet eşyası ve kol saati sirkat ettiği iddia edilen zanlı M.Ş. dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı…

A+A-

Gamze BAYKUR

Yeni Boğaziçi köyünde Ahmet Doygundağ’a ait eve girerek para, ziynet eşyası ve kol saati sirkat ettiği iddia edilen zanlı M.Ş. almış olduğu tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Ev açma” ve “Sirkat” suçlamalarıyla dün yeniden mahkemeye çıkarılan zanlı M.Ş., tahkikat maksatları bakımından 6 gün daha poliste tutuklu kalacak.

Zanlı suçunu kabul etti…
Meselenin tahkikat memuru Ersoy Saydağ, zanlının 19 Nisan tarihinde Yeni Boğaziçi’nde Ahmet Doygundağ’a ait eve girerek 3 bin 515 TL, muhtelif ziynet eşyaları ve 5 adet kol saati çalındığını anımsattı. Olay yerinde yapılan aramada 1 adet cep telefonu bulunduğunu belirten Saydağ, yapılan araştırmada zanlının en son 18 Nisan tarihinde bulunan telefon ile görüşme yaptığının tespit edildiğini söyledi.

Saydağ, zanlının önceki gün gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini belirtti. Yeni Boğaziçi köyünde ayni tarihlerde faili meçhul ev açma ve sirkat olaylarının meydana geldiğini ve 2 evden toplam 100 bin TL’lik ziynet eşyası çalındığını ifade eden Saydağ, zanlının konu faili meçhul olaylarla bağlantısı olup olmadığının araştırılacağını açıkladı.

6 gün daha…
Saydağ, mesele ile ilgili bağlantısı olduğu tespit edilen bir kişinin arandığını anımsatarak, bir kişinin ise “Adam öldürmek için gizli ittifakta bulunma” suçundan dolayı Girne’de tutuklu olduğunu açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın devam ettiğini belirten Saydağ, zanlı M.Ş.’nin tutukluluk süresinin 8 gün daha uzatılmasını talep etti.

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Ayşen Toroslu, zanlı M.Ş.’nin tahkikat maksatları bakımından 6 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 952 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler