1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TUTUKLULUK SÜRELERİ 6'ŞAR GÜN UZATILDI
TUTUKLULUK SÜRELERİ 6ŞAR GÜN UZATILDI

TUTUKLULUK SÜRELERİ 6'ŞAR GÜN UZATILDI

Alacak verecek davası yüzünden Şevki Zabitler'i ayağından silahla yaralayan Yaşar Ocak, Ömer Ocak ve Ali Ocak isimli kardeşler dün yeniden Gazimağusa Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı

A+A-

 

 

 

 

Tuzla'da faaliyet gösteren Max Power Go Karting isimli işyerinde geçtiğimiz cumartesi günü yaşanan tartışmada Şevki Zabitler'i sol ayağından 2 kez silahla yaralayan zanlı Yaşar Ocak, Ömer Ocak ve Ali Ocak almış oldukları tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından dün yeniden Gazimağusa Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldılar. Her 3 zanlının da tutukluluk süreleri 6'şar gün daha uzatıldı.

 

TÜM ARAMALARA RAĞMEN SİLAH BULUNAMADI

Olayın tahkikat memuru Polis Çavuşu Erkan Yahat, zanlı Yaşar Ocak'ın 17 Mart tarihinde Tuzla'da Max Power Go Karting isimli işyerinin araç park yerinde Şevki Zabitler ile karşılaştığını ve Yaşar Ocak'ın Şevki Zabitler'den 2 bin 500 TL olan alacağını istediği gerekçesiyle tartışma çıktığını açıkladı. Çıkan tartışmada Şevki Zabitler'in tasarrufundaki ağız uzunluğu 10,5 cm toplam uzunluğu ise 25,5 cm olan bıçak ile zanlı Yaşar Ocak'ı göğsünden ve kolundan yaraladığını belirten Yahat, zanlı Yaşar Ocak'ın olay yerinden ayrıldığını belirtti. Yahat, daha sonra zanlı Yaşar Ocak'ın eve giderek kardeşleri olan zanlı Ali ve Ömer Ocak'ı yanına alıp tekrar Max Power Go Karting'e geldiğini belirterek, zanlı Ali ile Ömer Ocak'ın Şevki Zabitler'i ciddi şekilde darp ettiğini Yaşar Ocak'ın ise tasarrufunda bulundurduğu 7.65 mm çapındaki tabancayla ayağından 2 kez vurduğunu açıkladı.

 

SİLAH HALA KAYIP

Olayın tahkikat memuru Polis Çavuşu Erkan Yahat, olay yerinde 1 adet 7,65 mm çapında boş kovan, 1 adet deforme olmuş mermi çekirdeği ve bıçağın bulunduğunu ancak olayda kullanılan silahın atıldığı iddia edilen gölette köpekler ve dedektörle yapılan tüm detaylı aramalara rağmen bulunamadığını belirtti. Meselenin ciddi olduğunun altını çizen Yahat, silahın bulunamadığını vurgulayarak tüm zanlıların 8 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

6 GÜN DAHA TUTUKLU KALACAKLAR

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hale Ahmet Raşit, işlenen suçun ciddi ve kamuyu yakından ilgilendiren bir mesele olduğunu anımsatarak suçların ortaya çıkarılması kamuyu yakından ilgilendirdiğini belirtti. Raşit, devam eden tahkikatın selameti açısından tüm zanlıların 6 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.  

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 685 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler