1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Tutuklu yargılanacaklar…
 Tutuklu yargılanacaklar…

Tutuklu yargılanacaklar…

Atlılar köyü çıkışında uyuşturucu alışverişi yapacak olan ancak polis tarafından yakalanan zanlı A.K ile S.Ö, dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı…

A+A-

 

Gamze BAYKUR

Atlılar köyü çıkışında uyuşturucu alışverişi yapmak için sakladıkları 587 gr 967 mg ağırlığındaki uyuşturucu maddeyi almaya gelen ve konu maddeleri aldığı esnada suçüstü tespit edilerek tutuklanan zanlı A.K ile olay yerinden kaçan ve 8 gün sonra Güvercinlik köyünde tespit edilerek tutuklanan zanlı S.Ö, dün yeniden mahkemeye çıkarıldılar. “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamasıyla dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlılar, tutuklu yargılanmak üzere 2 ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Tahkikat tamamlandı…
Meselenin tahkikat memuru Polis Çavuşu Fatih Kaleci, 22 Ocak tarihinde alınan bir bilgide Atlılar köyü çıkışında uyuşturucu olduğu ve uyuşturucu alışverişi yapılacağını öğrendiklerini söyledi. Ayni gün olay yerine gidilerek pusu görevine başlandığını belirten Kaleci, saat 00:30 raddelerinde zanlıların uyuşturucu maddeleri almak için konu yere geldiğini ve zanlı A.K’un arabadan inerek tabela altındaki içinde uyuşturucu madde bulunan poşeti aldığı esnada tespit edilip tutuklandığını zanlı S.Ö’in ise olay yerinden kaçtığını açıkladı. Kaleci, naylon poşet içinde yapılan kontrolde 587 gr 967 mg ağırlığında Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu madde bulunduğunu açıkladı. Kaleci, olay yerinden arabayla kaçan zanlı S.Ö’in ise yapılan tahkikat sonucunda 8 gün sonra Güvercinlik köyünde saklandığı yerde tespit edilerek tutuklandığını açıkladı.

Benzeri davaları var…
Polis Çavuşu Fatih Kaleci, zanlılar aleyhine daha önce “Kanunsuz uyuşturucu madde alma”, “Kanunsuz uyuşturucu madde verme” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” meselesi ile ilgili olarak dosya yapıldığını ve konu dosyaların Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edildiğini belirtti. Kaleci, ayrıca zanlı S.Ö’in  ise daha önce 105 gr Sentetik Cannabionid türü uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçlarından yargılanarak 2 yıl hapis cezasına mahkum edildiğini ancak şartlı tahliyeden yararlanıp cezaevinden çıktığını açıkladı. Zanlılar aleyhine yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Kaleci, zanlıların suç işlemeye meyilli olduklarının ve suç işlemeye devam ettiklerinin görüldüğünü söyleyerek zanlıların tutuklu yargılanmak üzere 3 ayı geçmemek şartı ile cezaevine gönderilmesini talep etti.

Tutuklu yargılanacaklar…
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Ayşen Toroslu, zanlıların davalarında hazır bulunmalarını sağlamak amacıyla 2 ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmelerine emir verdi.

Bu haber toplam 1045 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler