1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TUTUKLU YARGILANACAKLAR...
TUTUKLU YARGILANACAKLAR...

TUTUKLU YARGILANACAKLAR...

Tasarruflarında 1 kilo 465 gram ağırlığındaki Ham Afyon türü uyuşturucu madde ile yakalanan zanlılar dün yeniden mahkemeye çıkarıldı

A+A-

 

 

Tasarruflarında 1 kilo 465 gram ağırlığındaki Ham Afyon türü uyuşturucu madde ile yakalanan İran uyruklu zanlı Mohammad Gholizadeh ile Majid Gholizadeh dün yeniden mahkemeye çıkarıldı...

 

 

Gazimağusa'da tasarruflarında 1 kilo 465 gram ağırlığında Ham Afyon türü uyuşturucu madde ile yakalanan İran uyruklu zanlı Mohammad Gholizadeh ile Majid Gholizadeh almış oldukları tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından dün yeniden Gazimağusa Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı. Her iki zanlı da davaları mahkemece sonuçlanıncaya değin 1 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak merkezi cezaevine gönderildi.

 

POLİS PUSUYA YATMIŞTI...

Olayın tahkikat memuru Müjdat Günay, 19 Nisan tarihinde alınan bir bilgide Lemar bölgesinde uyuşturucu alış verişi yapılacağının öğrenildiğini ve Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince olay yerinde pusu görevine başladıklarını anımsattı. Günay,bölgeye gelen ve şüpheli hareketlerde bulunan zanlı Mohammad Gholizadeh ile Majid Gholizadeh'in polisleri görmesi üzerine olay yerinden kaçmaya başladıklarını açıkladı. Akabinde zanlıların tespit edildiğini belirten Günay, zanlı Mohammad Gholizadeh'in tasarrufundaki sırt çantası içerisinde 1 kilo 400 gram ağırlığında Ham Afyon olduğuna inanılan madde bulunduğunu, kaldıkları evde ise yatak şiltesi altında 65 gram daha Ham Afyon olduğuna inanılan madde bulunduğunu açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Günay zanlıların 3 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak merkezi cezaevine gönderilmesini  talep etti.

 

1 AYI GEÇMEMEK ŞARTI İLE CEZAEVİ...

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hale Ahmet Raşit, zanlıların davaları mahkemece sonuçlanıncaya değin 1 ayı geçmemek şartı ile merkezi ceza evinde gönderilmesine emir verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 685 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler