1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TUTKU’YA DESTEK
TUTKU’YA DESTEK

TUTKU’YA DESTEK

Yüzme dalında son yıllarda sergilediği üstün performans ile dikkat çeken 13 yaşındaki Tutku Doğan’a destek geldi.

A+A-

 

 

Yüzme dalında son yıllarda sergilediği üstün performans ile dikkat çeken 13 yaşındaki Tutku Doğan’a destek geldi.

Ülkemizde faaliyet gösteren Özgülen ailesi adına Abdullah Yıldırım, Tutku’nun bir yıllık yüzme ile ilgili tüm ödemelerini ve okul masraflarını karşılayacağının sözünü verdi. Abdullah Yıldırım yaptığı açıklamada bütün iş adamlarının bir kampanya kapsamında spora destek ve iyi dinamik akıllı bir gençlik yapısına kavuşturmak için böyle evlatlarımızı desteklemeye ve sponsorluk yapmaya davet etti. Yıldırım şöyle devam etti:

“Bizler Özgülen ailesi olarak sadece bu alandaki çalışmalara değil ortopedik özürlü olan arkadaşlarımıza da destek veriyor ve bu desteğimizi daha da artırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Tutku kardeşimize de sponsor olurken onun başarılarının gerek yurt dışında gerekse yurt içinde devamının geleceğine inancımız tamdır. Bu başarılarının devamını bekliyoruz.”

Tutku Doğan ortaokullarda kurbağa rekorlarını geçen yıl olduğu gibi bu yıl da elinde tutmayı başardı. 100 metre ferdi karışık yüzme kategorisinde de KKTC rekorunu elinde bulunduruyor. Geçen yıl Viyana’da yapılan yüzme şampiyonasında ülkemize kendi dalında rekor kırıp dönerken, üç dalda üç tane de üçüncülük elde etmeyi başardı. Doğan, son olarak yapılan Pulya Festivali yüzme birinciliklerinde de yaş birincisi ve genel klasman birinciliği elde etti.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 437 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler