1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Turnuvanın perde gerisi
Turnuvanın perde gerisi

Turnuvanın perde gerisi

Gönyeli Belediyesi ve Efes Pilsen’in sponsorluğunda yapılan ve dün akşam tamamlanan Sokak Basketbolu Turnuvası’nda gözden kaçmayan önemli sorunlar vardı. İlk başta bu organizasyonun çok öncelerden ne zaman ve nerede oynanacağı belli iken baz

A+A-

Üç gün süren ve sezonun ilk sokak basketbol turnuvasının oynandığı alanın sakatlanma riskinin yüksek olması dikkat çekti

 

Turnuvanın perde gerisi

 

·        Maçların oynanacağı ve çocukların, gençlerin üzerine basacakları zemindeki delikler ve derinlikleri ciddi sakatlık risklerinin doğmasına neden olabilecek boyutta idi.

 

·        Ahmet Karaoğlan, daha önceden oğlunun da yer aldığı bir takım oluşturduğunu ve bunu telefonla federasyon yetkililerine bildirdiğini belirtmesine rağmen, turnuvaya kaydının yapılmadığına tepki gösterdi.

 

 

Gönyeli Belediyesi ve Efes Pilsen’in sponsorluğunda yapılan ve dün akşam tamamlanan Sokak Basketbolu Turnuvası’nda gözden kaçmayan önemli sorunlar vardı.

İlk başta bu organizasyonun çok öncelerden ne zaman ve nerede oynanacağı belli iken bazı hususlarda duyarsızlıklar ve tedbirsizlikler ortaya çıktı.

Maçların oynanacağı ve çocukların, gençlerin üzerine basacakları zemindeki delikler ve derinlikleri ciddi sakatlık risklerinin doğmasına neden olabilecek boyutta idi.

Çocukların sağlığı söz konusu ise bunun ciddi sakatlıklara mal olma riski unutulmuş gözüktü.

 

TARTIŞMALAR

Takım kayıtlarının son dakikada hatta maçlara başlanacağı anda bile gelişi güzel yapılması organizasyona gölge düşürdü.

Maçların başlamasına dakikalar kala basketbol antrenörlerinden Ahmet Karaoğlan ve organizasyon komitesi arasında tartışma yaşanması tepkilere neden oldu. Karaoğlan ve Basketbol Federasyon Başkanı Okan Donangil ile asbaşkan Ertuğ Nasıroğlu’nun bulunduğu idari masada organizasyona katılan aileler, diğer eğitmenler ve tüm takımların sporcuları önünde tartışması anlamsızdı.

 

GERGİNLİK YAŞANDI 

Ahmet Karaoğlan, daha önceden oğlunun da yer aldığı bir takım oluşturduğunu ve bunu telefonla federasyon yetkililerine bildirdiğini belirtmesine rağmen, turnuvaya kaydının yapılmadığına tepki gösterdi.

Ancak, takım fikstürleri çekildikten sonra federasyon başkanının Okan Donangil’in yardımcı olma girişimlerine Karaoğlan yanıt vermesi gözlerden kaçmadı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 577 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler