1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TURNUVA TAMAMLANDI
TURNUVA TAMAMLANDI

TURNUVA TAMAMLANDI

İskele Festivali kapsamında organize edilen satranç turnuvası oynanan karşılaşmalarla sona erdi.

A+A-

 

 

İskele Belediyesi tarafından düzenlenen, İskele Festivali kapsamında organize edilen satranç turnuvası oynanan karşılaşmalarla sona erdi.

15 dakikalık hızlı satranç temposunda 5 tur oynanan maçlara 152 kişilik bir katılım oldu. Turnuvanın başhakemliğini Ahmet Türel Türeller yürütürken, hakemlikleri ise Damla Türeller, Ayşe Tolgar ve Serah Türeller yaptı. Birçok ödülün verildiği turnuvada, çeşitli bölgelerden gelen çocuklar ve aileler satranç oynamanın yanı sıra eğlenme imkanı da yakaladılar. Tüm katılımcıların İskele’de kaliteli zaman geçirme fırsatı yakaladığı etkinliğe, Türkiye Cumhuriyeti Yardım Heyeti Koordinatörü Ertan Tosun ve İskele Belediye Başkanı Halil İbrahim Orun da eşlik etti. 

Belediye Başkanı Halil Orun turnuvanın açılış hamlesini çocuklarla beraber yaparken, KKTC 8 yaş kızlar şampiyonu Selay Kesen ile maç yapması ilgiyle izlendi.  Ödüllerde kupanın yanında birincilere 50’şer TL ve en iyi bayana 50 TL takdim edilirken, büyüklerde dereceye girenlere ise 150 TL, 100 TL ve 50 TL verildi. Turnuvaya katılan tüm çocuklara da madalya verilirken, değişik kategorilerde ödül alan sporcular ve onurlandırılan aileler ise aşağıdaki gibi oluştu.

 

7 yaş: 1) İlsu Göymen   2) Dağkan Özbalıkçı   3) Altan Esmer

8 yaş: 1) Selay Kesen  2) Karan Kandili  3) Özner Kortaç

9 yaş: 1) Osman Şehitoğulları 2) Ayşen Sağlamer  3) Emircan Sarı

10 yaş: 1) Nazım Ortunç   2) Sedef Yıkıcı  3) Ayer Erim

11 yaş: 1) Doğukan Küçük  2) Aliye Orkun  3) İsmet Alnur

12 yaş: 1) Cemal Göymen   2) Dila Evram  3) Salih Demirci

13 yaş: 1) Gözde Haksayar  2) Perihan Akyürek  3) Jalda Yılmaz

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 521 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler