1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TÜRKMENKÖY SERDARLI’YA ODAKLANDI
TÜRKMENKÖY SERDARLI’YA ODAKLANDI

TÜRKMENKÖY SERDARLI’YA ODAKLANDI

Ligin ikinci devresinin ilk maçında Mormenekşe deplasmanından puan çıkaran Türkmenköy, Serdarlı maçını kazanmak istiyor.

A+A-

 

 

 

Telsim Birinci Lig’in ikinci devresinin ilk karşılaşmasında zorlu Mormenekşe deplasmanından 1 puan çıkaran Türkmenköy ligin 15’inci haftasında kendi sahasında 3 puan üzerinde bulunan Serdarlı’yı ağırlayacak. Kadro darlığına rağmen iyi bir mücadele örneği sergileyen Türkmenköy’ün teknik patronu Muharrem Mertdin Mormenekşe maçını ve hafta sonunda oynayacakları Serdarlı maçını değerlendirdi.

 

MERTDİN: “MORMENEKŞE MAÇI GERİDE KALDI”

İkinci devrenin ilk haftasında oynadıkları Mormenekşe’nin güçlü bir rakip olduğunu belirten Mertdin “Mormenekşe kupada Yenicami’yi mağlup etmiş güçlü bir takım. O maçta rakibimizin silahlarını ve zaaflarını iyi biliyorduk, ona göre oynadık. Oyunda bir denge vardı ama pozisyon olarak biz daha fazla pozisyon ürettik ancak gol bulamadık. Bu maçı geride bıraktık” dedi.

 

“SERDARLI MAÇINI KAZANMAK İSTİYORUZ”

Dar bir kadroları olduğunu anca iyi futbolculara sahip olduklarını belirten Mertdin “Sahamızda oynayacağımız Serdarlı maçına odaklandık. Kendi evimizde olduğumuz için 3 puanı almak istiyoruz. Rakibimiz de iyi bir takım onlar da en azından mağlup olmamak isteyecektir” diye konuştu.

Mormenekşe maçında iyi futbolcularından Mehmet Dulkadir’in yaşadığı sakatlık sonrası yan bağlarında yırtılma olduğunu söyleyen Mertdin, bu oyuncunun yanı sıra Osman Sakallı’nın adelesinde bir problem olduğunu ve Serdarlı maçında bu oyunculardan yararlanamayacaklarını dile getirdi. Geniş bir kadroları olmadığı için de ileride bu konuda sıkıntı yaşayacaklarını söyledi.

 

“PLAY OFF BİZİM İÇİN BAŞARI”

Ligin ikinci devresinin artık hata kabul etmeyeceğinin belirtilmesi üzerine Türkmenköy’ün hedefi ne olacak sorusu üzerine Mertdin “Türkmenköy’ün hedefi play off içerisinde olmaktur. Çünkü elimizde dar bir kadro var ve bu ileride bize sıkıntı yaratacak. Ancak play off içerisinde olursa bu bizim için bir başarıdır” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 724 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler