1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TÜRKİYE’NİN BÜYÜKLERİNDEN DENKTAŞ’A BAŞSAĞLIĞI
TÜRKİYE’NİN BÜYÜKLERİNDEN DENKTAŞ’A BAŞSAĞLIĞI

TÜRKİYE’NİN BÜYÜKLERİNDEN DENKTAŞ’A BAŞSAĞLIĞI

Türkiye’nin önde gelen spor kulüpleri, 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş için başsağlığı mesajları yayınladı. Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor kulüpleri resmi sitelerinden yaptıkları açıklamalarda, KKTC'nin 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın

A+A-

 

 

 

Türkiye’nin önde gelen spor kulüpleri, 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş için başsağlığı mesajları yayınladı.

Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor kulüpleri resmi sitelerinden yaptıkları açıklamalarda, KKTC'nin 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın vefatını üzüntüyle ile öğrendikleri belirtilirken, Denktaş'a Allah'tan rahmet Kıbrıs halkına da başsağlığı dilediler.

Trabzonspor Kulübü, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın vefatı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Kulübün internet sitesinde, ''Denktaş'ın anısına'' başlığı altında yayımlanan mesajda, Denktaş'ın 1975 yılında düzenlenen Kıbrıs Barış Kupası'nı kazanan Trabzonspor'un Türk futboluna da büyük bir devrim gerçekleştireceğinin mesajını verdiği belirtti.

 

“RAUF DENKTAŞ’I KAYBETTİK”

 

Galatasaray Spor Kulübü: “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın tedavi gördüğü Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde yaşamını yitirdiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Düşünceleri ve demokratik duruşu ile çok değerli bir devlet adamı olan Rauf Denktaş’a Tanrı’dan rahmet; ailesine, sevenlerine ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkına başsağlığı diliyoruz.”

 

“KKTC VE ULUSUMUZUN BAŞI SAĞOLSUN”

 

Fenerbahçe Spor Kulübü:  “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kurucu Cumhurbaşkanı Sayın Rauf Denktaş'ın bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yummuş olduğunu üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz. Sayın Denktaş'a Allah'tan rahmet yavru vatanımız Kıbrıs halkı ve ulusumuza başsağlığı dileriz.”

 

“RUHUN ŞAD, MEKANIN CENNET OLSUN”

 

Trabzonspor Kulübü: ''Trabzonspor ilk maçta Galatasaray'ı Gökmen'in golüne Mehmet Cemil ve Hüseyin ile karşılık vererek 2-1 yeniyor ve finale yükseliyordu. Gönyeli Stadı'nda 3 gün devam eden organizasyon sona erdiğinde finalde Tuncay'ın şahane golüyle Beşiktaş'ı 1-0 mağlup eden bordo-mavililer mutlu sona ulaşarak kupanın da sahibi oluyordu. İşte bu manevi değeri büyük kupayı, bütün ömrünü Kıbrıs'ın bağımsızlığına adayan Devlet Başkanı Rauf Denktaş'ın elinden alan kulübümüz, şimdi de bu değerli şahsiyeti kaybetmenin büyük üzüntüsünü yaşamaktadır. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.''

 

SAKARYASPOR’DAN “BAŞSAĞLIĞI” MESAJI YAYINLADI

Sakaryaspor Kulübü:  “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kurucu Cumhurbaşkanı Sayın Rauf Denktaş'ın bir süredir tedavi gördüğü hastanede vefat ettiği haberini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Sayın Denktaş'a Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkına başsağlığı diliyoruz.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 887 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler