1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. TÜRKİYE'DEN EĞİTİMLİ KÖPEK GELİYOR
TÜRKİYE'DEN EĞİTİMLİ KÖPEK GELİYOR

TÜRKİYE'DEN EĞİTİMLİ KÖPEK GELİYOR

Aramalar, Doğanköy Gölet’i yakınlarındaki ikinci bendin bulunduğu alana kadar yayılacak.

A+A-

 

SAAT 16.00

Gaye Soyutok'u arama çalışmaları sürüyor. Şu ana kadar herhangi bir ize rastlanmaması nedeniyle Türkiye'den kayıp arama konusunda özel eğitimli kadavra köpeği ile 2 uzman bu akşam adaya geliyor. 

SAAT 15.00

Soyutok’un bazı aile yakınları ve arkadaşları da arama çalışmalarını takip etmek için bölgeye geldi.

Aile yakınları ve arkadaşları, arama çalışmaları hakkında bilgi aldı.

SAAT: 12.00

Dünden beridir gölet içerisinde suren aramalar sonuçsuz kaldı, ekipler Gaye Soyutok'a ulaşamadı.

Sivil Savunma, Özel Hareket, itfaiye ve polis ekipleri ilk cesedin bulunduğu yerden itibaren aramalara ormanlık alan içerisinde yeniden başlıyor.

Aramalar, Doğanköy Gölet’i yakınlarındaki ikinci bendin bulunduğu alana kadar yayılacak.

SAAT: 09.30

Gaye Soyutok'u arama çalışmaları 3. gününde... Dun gece geç saatlere kadar arama yapan ekipler, sabahın erken saatlerinden itibaren çalışmalarını sürdürüyor.
Dünkü aramalarda sel sularına kapılan aracın kapısı gölet içerisinde bulundu. Şu sıralarda iki dalgıç ile sivil savunma ekipleri gölette arama yapıyor.
Titizlikle yürütülen çalışmalar nedeniyle basın mensupları dahil görevliler dışında kimsenin gölet yakınlarına inmesine izin verilmiyor.
Aramalar, dünden farklı olarak  Doğanköy Gölet’i yakınlarındaki ikinci bentte yapılıyor.

aa-020.jpgAramayı yapan özel harekat polisi dalgıç ekipleri...

 


Ülkede derin yaralar açan sel faciası sırasında Ciklos bölgesinde arkadaşlarıyla birlikte seyahat ettiği arabanın sel sularıyla sürüklenmesi sonucu kaybolan 18 yaşındaki Gaye Soyutok’u arama çalışmaları aralıksız devam ediyor. 

Çarşamba akşamı yaşanan faciada, Lefkoşa-Girne anayolunda seyrederken Ciklos’ta sel sularıyla uçuruma sürüklenen araçta hayatını kaybeden Ahmet Kılıç (23) dün toprağa verilirken, Tolga Bekçi (21) ile Günay Kandaz (18) ise bugün Dikmen’de son yolculuklarına uğurlanacak.

TAK muhabirinin Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Komitesi Başkanı, Başbakanlık Müsteşarı Hasan Alicik’ten aldığı bilgiye göre, kayıp genç Gaye Soytutok’u arama çalışmaları, çeşitli birimlerden oluşturulan 80 civarındaki ekiple aralıksız devam ediyor.

ARACIN BAZI PARÇALARINA DAHA ULAŞILDI

Ciklos’taki faciada dört gencin içinde bulunduğu HC 470 plakalı aracın bazı parçalarına daha dün akşam ulaşıldı.

Bölgede biriken su, gece yarısına kadar boşaltılırken, aracın ön kapısıyla bazı ön aksamları da burada bulundu.

Bugün askeri birliklerden gelen destekle, bendin altındaki bölgede daha yoğun şekilde arama çalışmalarına geçildi.

KAYIP ŞAHISLAR KOMİTESİ UZMANLARI DA DEVREDE

Sel felaketinde kaybolan genç kızın arama çalışmalarına, Kayıp Şahıslar Komitesi de destek verdi. Komiteden gelen uzmanlar, bölgede inceleme yaparak yöntem belirledi. Buna göre, 4 dozerle bölgede toprak altı aramaya başlandı. 

Çalışmalara, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı özel birlik, itfaiye ve diğer acil afet durumu unsurlarından ekipler katılıyor.

Arama çalışmalarının Ciklos’tan Vuni Palace’a kadar yapıldığı ve özellikle uçurum diplerindeki birikintiler temizlenerek buralara da titizlikle bakıldığı kaydedildi.

Özellikle Girne bölgesinde büyük hasara yol açan sel felaketinin yaralarının sarılması için çalışmalar devam ederken İçişleri Bakanlığı da hasar tespitini sürdürüyor.

Öte yandna Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı bugün sabah yaptığı açıklamada, “Yaşanmış olan sel felaketi ile birlikte kaybolan Gaye Soyutok'u aramalar Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı personeli tarafından belirlenen bölgelerde devam etmektedir” dedi.  (tak)

ss-049.jpg

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı arama çalışmalarının fotoğraflarını da paylaştı. 

Bu haber toplam 4686 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler