1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TÜRKİYE'DE TEDAVİYE YANIT
TÜRKİYEDE TEDAVİYE YANIT

TÜRKİYE'DE TEDAVİYE YANIT

İstanbul’da bulunan Sağlık Bakanı Kaşif’e, Memorial Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez’in ekibinin müdahalesiyle ilgili yeni bir açıklama yapan Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Akçaba, Kaşif’in k

A+A-

 

İstanbul’da bulunan Sağlık Bakanı Kaşif’e, Memorial Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez’in ekibinin müdahalesiyle ilgili yeni bir açıklama yapan Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Akçaba, Kaşif’in kalp damarlarında tespit edilen yüzde 30’luk daralmanın devam ettiğini ve bunu gidermek için ilaç tedavisinin süreceğini söyledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Akçaba, Bakan Kaşif’in tedavi için İstanbul’a gitmesi konusuna da açıklık getirerek, Prof. Dr. Bingür Sönmez’in Bakan Kaşif’in okul döneminden arkadaşı olduğunu ve bugüne kadar Kaşif’in sağlığıyla ilgili bütün aşamalarını takip ettiğini söyledi. Akçaba, Prof. Sönmez’in, bakanın rahatsızlığının ardından Kaşif’e, İstanbul’a gitmesi için ısrar ettiğini kaydetti.

Akçaba, Bakan Kaşif’in, “KKTC sağlık sistemine güvenmemek gibi bir durumunun söz konusu olmadığını” vurguladı.

Akçaba, bakanın sağlığına ilişkin daha önce yapılan açıklama konusunda bir “yanlış anlaşılma” olduğunu da söyledi. Bakana uygulanan anjiyonun ardından, sağlığıyla ilgili yapılan ilk açıklamalarda, damarlardaki yüzde 30 tıkanıklığın müdahaleyle açıldığı belirtilmişti.

“TÜM MASRAFLAR KAŞİF’TEN”

Bu arada Sağlık Akçaba, Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’in İstanbul’daki sağlık işlemlerine, herhangi bir devlet ödemesi olmayacağını açıkladı.

Mustafa Akçaba, Sağlık Bakanı Kaşif’in, kurul kararıyla gitmediği için uçak biletleri de dahil olmak üzere, tüm masrafını kendi imkanlarıyla karşıladığını belirtti. Akçaba, “Herhangi bir devlet ödemesi olmayacak” dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1121 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler