1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TÜRKİYE'DE 'MÜJDE'Yİ VERDİ
TÜRKİYEDE MÜJDEYİ VERDİ

TÜRKİYE'DE 'MÜJDE'Yİ VERDİ

Başbakan İrsen Küçük, KKTC hükümeti olarak yatırımları teşvik amacıyla bir dizi çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, Anavatan’daki yatırımcılara, KKTC’ye yatırım yapma çağrısında bulundu. Küçük, KKTC’de özelleştirme çalışmalarının sürd

A+A-

 

 

Başbakan İrsen Küçük, KKTC hükümeti olarak yatırımları teşvik amacıyla bir dizi çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, Anavatan’daki yatırımcılara, KKTC’ye yatırım yapma çağrısında bulundu.

Küçük, KKTC’de özelleştirme çalışmalarının sürdüğünü, bu konuda ilk adımın K-pet’te atıldığını, Özelleştirme Yasası’nın Meclis’ten geçmesiyle de özelleştirme çalışmalarının süreceğini belirterek, KKTC’ye yatırım yapacak işadamlarına ellerinden geldiğince desteğe hazır olduklarını vurguladı.


Başbakan İrsen Küçük eşi Gülin Küçük ve Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın, İstanbul’daki yatırımcı ve turizmcilerin katılımıyla düzenlediği yemekli toplantıya katıldı.

Gecede, dünyaca ünlü tasarımcı Faruk Dağman’ın Kuzey Kıbrıs’ta yatırım yapmak istediğini de açıklandı.

KÜÇÜK

Küçük, iş adamlarının KKTC’de yatırım yapmasını görmekten de çok mutlu olacaklarını belirterek, “KKTC’yi lütfen yalnız bırakmayın” dedi.

Turizm yatırımlarının önünü açmak amacıyla bir takım çalışmalar yaptıklarını, bürokrasiyi kolaylaştırdıklarını anlatan Küçük, özelleştirme çalışmalarının ise sürdüğünü ifade etti.

Özelleştirme Yasası’nın 2 hafta içinde Meclis’ten geçmesini beklediklerini ifade eden Küçük, yasal çalışmalar kapsamında yapılan Askerlik Yasası, Faiz Yasası, Muhaceret Af Yasası, Sosyal Sigortalar Yasası gibi yasaları anlattı.

ÜSTEL

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel de, KKTC’nin doğası, doğal güzellikleri, tarihi, kültürel güzellikleri ve mutfağıyla Akdeniz’in bir incisi olduğunu vurguladı ve Türk halkını yurt dışı ziyaretlerinde ilk olarak KKTC’yi tercih etmeye çağırdı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1516 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler