1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TÜRKİYE'DE İSTİFA DEPREMİ
TÜRKİYEDE İSTİFA DEPREMİ

TÜRKİYE'DE İSTİFA DEPREMİ

Türkiye’deki, Kritik Yüksek Askeri Şura (YAŞ) öncesinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin tarihindeki en büyük kriz yaşanıyor. Türkiye Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ve kuvvet komutanları istifa etti. Koşaner'in 'gördüğü lüzum' üzerine istifa

A+A-

Türkiye’deki, Kritik Yüksek Askeri Şura (YAŞ) öncesinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin tarihindeki en büyük kriz yaşanıyor.

Türkiye Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ve kuvvet komutanları istifa etti. Koşaner'in 'gördüğü lüzum' üzerine istifa ettiği belirtiliyor.

Koşaner, istifasını Türkiye Başbakanı Tayyip Erdoğan'a sundu. Hükümetin bu istifa üzerine nasıl bir tavır sergileyeceği bilinmiyor.

Koşaner'le birlikte Kara Kuvvetleri Komutanı Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Eşref Uğur Yiğit ve Hava Kuvvetleri Komutanı Hasan Aksay da istifasını açıkladı. Jandarma Genel Komutanı Necdet Özel istifasına ilişkin bir bilgi yok.

YAŞ'ta tutuklu generallerin durumuyla ilgili krizin çözülmesi için bir dizi toplantı yapılmıştı. Komuta kademesinin tutuklu generallerle ilgili rahatsızlık duyduğu belirtiliyordu.

YAŞ bu durumda pazartesi günü Genelkurmay Başkanı Koşaner olmadan toplanacak.

Genelkurmay Başkanı Org. Koşaner, görevi geçen yıl İlker Başbuğ'dan devralmıştı.

 

 


 

HABER İPTAL EDİLDİ

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner'in “görülen lüzum üzerine” istifa ettiğini flash haber olarak geçen Anadolu Ajansı, daha sonra bu haberini iptal etti ve Koşaner’in emekliliğini istediğini duyurdu.

AA’nın haberinde, ''Genelkurmay Başkanı Orgeneral Koşaner istifa etti'' başlıklı haber ve flaşın iptal edildiği belirtilerek, aşağıdaki haber yayınlandı:

“Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner'in emekliliğini istediği bildirildi. Koşaner'in emekliliğini talep eden dilekçeyi Başbakanlığa gönderdiği belirtildi.”

 

 

Bu haber toplam 1359 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler