1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'TÜRKİYE MEDYASI SORUMLU DAVRANSIN'
TÜRKİYE MEDYASI SORUMLU DAVRANSIN

'TÜRKİYE MEDYASI SORUMLU DAVRANSIN'

SABAH gazetesinin “PKK'nın eğitim üssü Beşparmak Dağları” haberi ile ilgili Başbakanlıktan açıklama geldi.

A+A-

SABAH gazetesinin “PKK'nın eğitim üssü Beşparmak Dağları” haberi ile ilgili Başbakanlıktan açıklama geldi.

 

Açıklamanın tam metni şöyle:

 

 

Bugün Türkiye’nin bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan ve “PKK‘nın Eğitim Üssü Beşparmak Dağları” başlıklı asılsız bir haber ülkemizde büyük şok etkisi yaratmıştır.

Bahse konu haberde geçen iddiaların gerçeklerle ilgisi olmadığı gibi akıl ve coğrafi dayanağı da bulunmadığı bölgeyi tanıyanlar tarafından da iyi bilinmektedir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, tümüyle “Güvenlik Güçlerimizin” sağlam koruması altında olup en küçük birim alanı dahi her bakımdan güvenli bir ülkedir. Böylesi asılsız haberlerle Türkiyenin etkin medya kuruluşlarının varmak istediği nokta anlaşılmadığı gibi, bu tip haberler Kıbrıs Türk halkı arasında huzursuzluğa ve infialine de neden olmaktadır. 

Türk medyası, böylesine hassas konularda haber yaparken daha sorumlu davranarak, Anavatan-Yavruvatan ilişkilerini yaralayıcı, halklar arasında nifak sokucu, tutum ve davranışlarından uzak durulmasını temel almalıdır.

 Bu vesileyle bir kez daha tüm basın yayın kuruluşlarımızı ülkemizin itibarı ve güvenliğine yönelik büyük bir tehdit olan böylesi yalan ve spekülatif haberlere karşı sorumlu yayıncılık yapmaya davet ederim.                    

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1095 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler