1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TÜRKİYE İLE ORTAK TATBİKAT
TÜRKİYE İLE ORTAK TATBİKAT

TÜRKİYE İLE ORTAK TATBİKAT

Türkiye ile KKTC arasında “Denizde Petrol Kirliliğine Müdahale” adıyla ortak tatbikat düzenleniyor.

A+A-

 

 

Türkiye ile KKTC arasında “Denizde Petrol Kirliliğine Müdahale” adıyla ortak tatbikat düzenleniyor. Bu yıl ilk kez düzenlenecek tatbikatın yarın sunumla başlayacağı ve Gazimağusa Körfezi’nde icrayla devam edeceği bildirildi.

 

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, tatbikat çerçevesinde yarın Salamis Bay Conti Otel’de “kirlilikte tazmin ve petrol kirliliğine müdahale ve ekipmanları” konulu sunun yapılacak. Salı günü de, oteldeki açılış konuşmaları ve sunumların ardından tatbikat bölgede icra edilmeye başlanacak.

 

Tatbikata KKTC’den Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı ve özel sektör; Türkiye’den de Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ile özel sektöre bağlı diğer kurum ve kuruluşlar katılacak.

 

Halkın davetli olduğu tatbikat, “denizde arama kurtarma, denizde yangına müdahale ve deniz kirliliğinin önlenmesi” konularını kapsayacak.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1104 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler