1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Türkiye ile Kıbrıs İstanbul’da karşılaşacak
Türkiye ile Kıbrıs İstanbul’da karşılaşacak

Türkiye ile Kıbrıs İstanbul’da karşılaşacak

Türkiye ile Kıbrıs Cumhuriyeti U21 takımları 2019 Avrupa Şampiyonası grup eleme mücadelesinde Cuma günü İstanbul’da karşılaşacak

A+A-

Kıbrıs Cumhuriyeti ile Türkiye Ümit Milli (U21) Takımları, Cuma günü İstanbul’da U21 2019 Avrupa Şampiyonası 6. Eleme Grubu mücadelesinde karşı karşıya gelecek. Siyasi anlamda birbirini tanımayan iki ülke yine bir spor organizasyonunda rakip olacak. Son yıllarda birçok spor branşında karşı karşıya gelen ülke, yine futbolda rakip olacak.

Maç Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda

U21 2019 Avrupa Şampiyonası 6. Eleme Grubu mücadelesinde Belçika, İsveç, Macaristan ve Malta’nın yanı sıra Türkiye ile Kıbrıs Cumhuriyeti aynı grupta bulunuyor. Cuma günü Türkiye konuk edecek Kıbrıs karşısında grubunda 8’inci, Kıbrıs ise 9’uncu maçını oynayacak. Karşılaşma saat 19.00’ta Kasımpaşa’nın maçlarına ev sahipliği yapan Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda oynanacak.

Geçtiğimiz yıl Larnaka’da karşılaşmışlardı

İki ülke aynı grup mücadelesinde 5 Ekim 2017 tarihinde Larnaka’da karşı karşıya gelmişti. Az sayıda Kıbrıslı Türk futbol severin de takip ettiği ve AEK Arena Stadı’nda oynanan mücadeleyi Kıbrıs geriden gelerek 2-1 kazanmıştı. Bu galibiyet aynı zamanda Kıbrıs’ın gruptaki iki galibiyetinden bir tanesi oldu. 6 puanı bulunan Kıbrıs’a karşılık Türkiye’nin iki galibiyet, iki beraberlikle 8 puanı bulunuyor. İki ülkenin U21 takımları arasında daha önce oynanan 3 karşılaşmada ise Kıbrıs’ın Türkiye’ye karşı 2 galibiyetle üstünlüğü söz konusu.

puan-011.jpg

 

 

 

Bu haber toplam 1537 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler