1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TÜRKİYE DE MERAKTA
TÜRKİYE DE MERAKTA

TÜRKİYE DE MERAKTA

YENİDÜZEN Spor Servisi’nin “THY Larnaka’ya iner mi?” haberi üzerine Hürriyet Gazetesi konuyu şu başlıkla sayfalarına yansıttı: “THY GÜNEY KIBRIS’A İNER Mİ?” Yenidüzen spor sayfalarında 25 Kasım Cuma günü “

A+A-

YENİDÜZEN Spor Servisi’nin “THY Larnaka’ya iner mi?” haberi üzerine Hürriyet Gazetesi konuyu şu başlıkla sayfalarına yansıttı:

 

“THY GÜNEY KIBRIS’A İNER Mİ?”

 

Yenidüzen spor sayfalarında 25 Kasım Cuma günü “THY Larnaka’ya iner mi?” başlığı ile yayınlanan haber Türkiye Spor Basını’na konu oldu. Hürriyet Gazetesi, Şampiyonlar Ligi’nde 2’nci tura kalan Apoel’in Türk Hava Yolları’nın ulaşım sponsoru olduğu Barcelona ve Manchester United ile olası bir eşleşme durumunda “Türk Hava Yolları Güney Kıbrıs’a iner mi?” başlığı ile konuyu dün sayfalarında irdeledi

 

UEFA Şampiyonlar Ligi G Grubu’nda mücadele eden Apoel, gruplardaki 5’inci maçında Zenit deplasmanında golsüz beraberlik alarak tarihinde ilk kez adını bir üst tura yazdırdı. Son 16 takım arasına kalan Apoel, Avrupa’nın büyük kulüpleri ile eşleşme şansı yakaladı. Apoel, bu başarının ardından grubundan lider çıkmayı garantileyen Barcelona ve gruptan çıkma şansı yüksek olan Manchester United ile eşleşme olasılığı bulunuyor. Her iki kulübün ulaşım sponsoru olan Türk Hava Yolları, olası bir eşleşme durumunda Barcelona ve Manchester United takımlarını Güney Kıbrıs’a taşıyıp taşımayacağı merak konusu.

 

KONU HÜRRİYET’İN SPOR SAYFALARINDA

Yenidüzen Spor Servisi’nde 25 Kasım Cuma günü manşetten yayınlanan “THY Larnaka’ya iner mi?” başlıklı haberle olası bir eşleşme sonrasında ne olacak sorusu sorulmuştu. Yayınlanan bu haber Türkiye Spor Medyası’nın dikkatini çekti ve Türkiye’de yüksek tirajlı Hürriyet Gazetesi konuyu spor sayfalarına “Türk Hava Yolları Güney Kıbrıs’a iner mi?” başlığı ile taşıdı. İnternet sitelerinde tartışma konusu olan bu konuyu irdeleyen Hürriyet Spor Yazarı Ömer Bilge “Devler Ligi’nde tur atlayan Apoel, THY’nin uçurduğu Barcelona ya da Manchester United’dan birisi ile eşleşirse “Kıbrıs Sorunu Futbola Taşınacak” spotu ile konunun önemine değindi.

 

“NASIL UÇUŞ YAPILACAK?”

Haberde “Bu iki dev takımın ulaşım sponsoru olan Türk Hava Yolları’nın, işte böyle bir eşleşme sonrası Larnaka Havaalanı’na Barcelona veya Manchester United’i taşıyıp taşımayacağı merak ediliyor. THY’nin Türkiye’nin tanımadığı ve limanlarını açmadığı Kıbrıs Rum Kesimi’ne nasıl uçuş yapacağı şimdiden kara kara düşünülüyor” cümleleri kullanıldı. Şampiyonlar Ligi’nde 2’nci tur kuraları 16 Aralık’ta yapılacak kura çekimi ile belli olacak.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1708 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler