1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TURKCELL’İN ENGELLİLERE DESTEĞİ SÜRÜYOR
TURKCELL’İN ENGELLİLERE DESTEĞİ SÜRÜYOR

TURKCELL’İN ENGELLİLERE DESTEĞİ SÜRÜYOR

Kuzey Kıbrıs Turkcell’in her yaştan insanımıza örnek olmayı sürdüren engelli basketçilerimize bu yıl da sürecek

A+A-

 

 

Kuzey Kıbrıs Turkcell’in kurumsal desteği, hayat mücadelesine spor sevincini de ekleyerek her yaştan insanımıza örnek olmayı sürdüren engelli basketçilerimize bu yıl da sürecek.

Türkiye Bedensel Engelli Basketbol Super Ligi’nde mücadele eden KKTC Engelliler Spor Federasyonu Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ile Kuzey Kıbrıs Turkcell yeni sezonun sponsorluk anlaşmasına dün imza attılar.

Kuzey Kıbrıs Turkcell Merkez Binası’nda dün yer alan yeni sezonun sponsorluk anlaşmasına ilişkin imza töreninde, Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Ahmet Altıntaş ve her iki kurumun üst düzey yöneticileri hazır bulundular.

İmza töreni öncesinde basına konuşan Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca 5 yıldır gururla ana sponsor oldukları bedensel engelli basketbolcuların gerek yurtta gerekse yurt dışında elde ettikleri başarıların kendilerini mutlu ettiğini belirtti. Engelleri içlerindeki spor tutkusu ve Kuzey Kıbrıs Turkcell’in desteğiyle aşarak dünyaya açılan sporcuları bir kez daha kutladığını ifade eden Karatmaca sözlerini şöyle tamamladı:

“ Kuzey Kıbrıs’ın spor ambargosu yaşadığı gerçeği içerisinde, takımımızın, dünya şampiyonları ile maçlar yaptığını bilmek, uluslar arası bir ligde heyecanlarına tanıklık etmek, hepimiz için son derece anlamlıdır, cesaret vericidir.

Kuzey Kıbrıs Turkcell Basketbol takımının sporcuları, Türkiye Tekerlekli Basketbol Kadın ve Erkek A Milli Takımı forması giyme başarısına ulaşmıştır. Yani bu takım, Türkiye milli takımına sporcular vermiştir. Başarı, özveri, disiplin ve inanç böylesine büyüktür.

Takımımız, Türkiye liginde yer almakla kalmıyor, aynı zamanda da iyi mücadele ediyor, sahaya yüreğini koyuyor, Kıbrıs Türk sporunun ve sporcusunun aslında ne kadar önemli bir konumda olduğunu gösteriyor. Biz, nice nice büyük başarılara imza atacaklarına inanıyoruz.”

ESF Başkanı Ahmet Altıntaş etkinlikte yaptığı konuşmada 5 yıldır kendilerine sponsor olan, yaşadıkları her sorunda yanlarından ayrılmayan Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü, yönetimi ve tüm camiasına teşekkürü borç bildiklerini vurguladı. Kuzey Kıbrıs Turkcell’e olan birlikteliklerinin “bir söz”le başladığını ancak bugün Türkiye’de Avrupada en güçlü rakiplerle mücadele edebilecek seviyelere geldiğini anlatan Altuntaş, Kuzey Kıbrıs Turkcell camiasıyla birlikte olmaktan gurur duyduklarını yineledi.

Konuşmalar sonrasında sponsorluk anlaşmasına imzalar atıldı. İmza sonrası kokteyl parti ile etkinlik tamamlandı.

 

 

 

 

Bu haber toplam 410 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler